Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 2,129,463 2014-12-15 2014-12-15 56810160272014 Shtese page per pune jashte orarit D Policise Fier 1016027te prapambetura ore pune jasht orarit
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 215,981 2014-12-12 2014-12-15 45010160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE TATIM SHTESE PAGE VITI 2013 LISTE PAGESE DETYRIME TE PRAPAMBETURA SHKRESA NR 9930.1 DT 05.12.2014
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 2,562,821 2014-12-12 2014-12-15 44810160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE SHTESE PAGE VITI 2013 LISTE PAGESE DETYRIME TE PRAPAMBETURA SHKRESA NR 9930.1 DT 05.12.2014
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 571,676 2014-12-12 2014-12-15 44910160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE SHTESE PAGE VITI 2013 LISTE PAGESE DETYRIME TE PRAPAMBETURA SHKRESA NR 9930.1 DT 05.12.2014
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA CREDINS Kavaje 50,514 2014-12-12 2014-12-15 32610160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE PER MUAJIN MARS DERI DHJETOR 2013 SIPAS BORDEROS
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 77,750 2014-12-12 2014-12-15 327 10160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE PER MUAJIN MARS DERI DHJETOR 2013 SIPAS BORDEROS
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 4,484,661 2014-12-12 2014-12-15 32810160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE PER MUAJIN MARS DERI DHJETOR 2013 SIPAS BORDEROS
  Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 158,123 2014-12-15 2014-12-15 16710111572014 Shtese page per pune jashte orarit 1011157 paga muaji nentor 2014 Universiteti Kukes
  Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 17,916 2014-12-12 2014-12-15 18210280232014 Shtese page per pune jashte orarit LIK.SHTESE PAGE JASHTE ORARIT PROKURORIA POGRADEC NENTOR 2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 468,232 2014-12-12 2014-12-15 25210111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ORE DOKTORATURE URDH 167 DT 3.09.2014 BORDERO
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 535 2014-12-12 2014-12-15 25310111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja TATIM
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 4,424,509 2014-12-15 2014-12-15 32810111362014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI 1011136 PAGESE MBINGARKESA
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 297,742 2014-12-15 2014-12-15 32910111362014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI KODI 1011136 PAGE MBINGARKESAT
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 504,564 2014-12-11 2014-12-12 40910160262014 Shtese page per pune jashte orarit Drejtoria Policise ore suplementare
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 40,058 2014-12-11 2014-12-12 41110160262014 Shtese page per pune jashte orarit Drejtoria Policise ore suplementare
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 362,974 2014-12-11 2014-12-12 41010160262014 Shtese page per pune jashte orarit Drejtoria Policise ore suplementare
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 7,628 2014-12-12 2014-12-12 43610160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGESE PER JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 1,590,521 2014-12-12 2014-12-12 43510160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGESE PER JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 180,785 2014-12-11 2014-12-12 25210290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER SHTESE PAGE PER PUNE JASHTE ORARIT GJYQTARE LISTE PAGESA
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 68,512 2014-12-12 2014-12-12 43710160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGESE PER JASHTE ORARIT LISTE PAGESE