Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 5,228,173 2014-12-12 2014-12-12 43410160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE PAGESE PER JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 58,593 2014-12-12 2014-12-12 32510160382014 Shtese page per pune jashte orarit RENDI ORE SUPLEMENTARE PER MUAJIN MARS DERI DHJETOR 2013 SIPAS BORDEROS
  Spitali Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 14,600,707 2014-12-09 2014-12-09 270 10130152014 Shtese page per pune jashte orarit Spitali paga neto nentor 2014
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 55,496,438 2014-12-09 2014-12-09 33310110992014 Shtese page per pune jashte orarit paga Filip Qosja 0279931495 Universiteti El
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 910,131 2014-12-09 2014-12-09 45310111292014 Shtese page per pune jashte orarit 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER PAGE NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,223,094 2014-12-04 2014-12-05 5231011006 2014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 PAGA NETO MELAN NENTOR 2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 650,185 2014-12-05 2014-12-05 25010160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 paga mbi kohen e punes
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 37,549 2014-12-05 2014-12-05 24910160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 paga mbi kohen e punes
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 351,685 2014-12-05 2014-12-05 25110160192014 Shtese page per pune jashte orarit K.Policise N.SHFier 1016019 paga mbi kohen e punes
  Prokuroria e rrethit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 44,280 2014-12-05 2014-12-05 19310280222014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA O.J.O. PROKURORIA PERMET
  Zyra Arsimore Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE E GREQISE Pogradec 14,635,429 2014-12-05 2014-12-05 48310111172014 Shtese page per pune jashte orarit 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC LIK PAGA NENTOR 2014 LIST PAGE NR PUN = 264+47+8
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 165,286 2014-12-03 2014-12-04 44110110072014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA NENTOR SIPAS LISTPAGESES / DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE DURRES/ KOD 1011007/ TDO 0707/
  Sp. Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,746,161 2014-12-03 2014-12-03 24710130702014 Shtese page per pune jashte orarit 1812 spitali has sa lik paga nentor 2014
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 447,820 2014-12-02 2014-12-02 39210280082014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria 1028008 pagat nentor 2014
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 99,255 2014-12-02 2014-12-02 39410280082014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria 1028008 pagat nentor 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 23,987 2014-12-01 2014-12-02 49610111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 16,841 2014-12-01 2014-12-02 49210111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 984,774 2014-12-01 2014-12-02 48810111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 180,925 2014-12-02 2014-12-02 22210280192014 Shtese page per pune jashte orarit 1028019 Prokuroria e RR.Gjyqsor LU, Sa xhirojme ne llogari per likujdim te pagave sipas listepageses se muajit Nentor 2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 47,217 2014-12-01 2014-12-02 17321410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGAT