Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) FLABENS OIL SH.A Vlore 383,910 2014-03-12 2014-03-13 33 2159001 2014 Unspecified BLERJE KARBURANTI BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 08570043
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 29,400 2014-03-12 2014-03-13 34 2159001 2014 Unspecified BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 11889823
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,398,025 2014-03-04 2014-03-05 28 2159001 2014 Unspecified INVALIDE MUAJI SHKURT 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 19,500 2014-03-04 2014-03-05 26 2159001 2014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001JU XHIRON NDALESEN E Z.FERDINANT ALIGJONI SHKURT 2014 NE FAVOR TE Z.DURIM MALIQAJ
  Bashkia Selenice (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 15,000 2014-03-04 2014-03-05 27 2159001 2014 Unspecified SA JU XHIRON BASHKIA SELENICE KODI 2159001 VENDIM GJYQESOR NR.182 DT.31.03.2013
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 270,350 2014-03-04 2014-03-05 23 2159001 2014 Unspecified PAGAT MUAJI SHKURT 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,502 2014-03-04 2014-03-05 24 2159001 2014 Unspecified PAGAT MUAJI SHKURT 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 673,526 2014-03-04 2014-03-05 25 2159001 2014 Unspecified PAGAT MUAJI SHKURT 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,428,828 2014-02-07 2014-02-10 17 2159001 2014 Unspecified INVALIDE MUAJI JANAR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 30,000 2014-02-05 2014-02-06 16 2159001 2014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001 SA JU XHIRON VENDIM GJYQESOR VENDIMI NR.182 DT.31.03.2013
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,502 2014-02-05 2014-02-06 13 2159001 2014 Unspecified PAGAT MUAJI JANAR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 19,500 2014-02-05 2014-02-06 15 2159001 2014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001 JU XHIRON DETYRIMIN E Z.FERDINANT ALIGJONI JANAR 2014
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 720,003 2014-02-05 2014-02-06 14 2159001 2014 Unspecified PAGAT MUAJI JANAR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 266,112 2014-02-05 2014-02-06 12 2159001 2014 Unspecified PAGAT MUAJI JANAR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,633,450 2014-01-28 2014-01-28 11 2159001 2014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001 NDIHMA EKONOMIKE TETOR-NENTOR 2013
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 4,342,807 2014-01-28 2014-01-28 10 2159001 2014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001 INVALIDE TE PRAPAMBETUR QERSHOR-NENTOR 2013
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 512,271 2014-01-09 2014-01-10 321590012014 Unspecified PAGAT NENTOR-DHJETOR 2013 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 39,000 2014-01-09 2014-01-10 421590012014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001 NDALESE E Z. FERDINANT ALIGJONI MUAJI NENTOR-DHJETOR 2013 NE FAVOR DURIM MALIQAJ
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,369,704 2014-01-09 2014-01-10 121590012014 Unspecified PAGAT NENTOR-DHJETOR 2013 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 48,446 2014-01-09 2014-01-10 221590012014 Unspecified PAGAT DHJETOR 2013 BASHKIA SELENICE KODI 2159001