Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 308,970 2014-12-18 2014-12-19 21021590012014 Paga baze PAGAT MUAJI TETOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 11,840 2014-12-18 2014-12-19 20421590012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA SELENICE 2159001 SHERBIME POSTARE FATURA NR.11 DHE 204 NR.SERIE 84376307 DHE 12598840
  Bashkia Selenice (3737) MIKAEL-GRUP Vlore 643,720 2014-12-11 2014-12-12 19821590012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) FURNIZIM E VENDOSJE POMPE DIFERENCE FATURE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.36 DT26.08.2014 SERIA 84856436
  Bashkia Selenice (3737) PRO CREDIT BANK Vlore 40,000 2014-12-10 2014-12-11 20321590012014 Grant per femije te lindur SHPERBLIM LINDJE BASHKIA SELENICE KODI 2159001 AFERDITA MAHILAJ
  Bashkia Selenice (3737) HYUNDAI AUTO ALBANIA Vlore 304,570 2014-12-02 2014-12-03 18821590012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BLERJE AUTOVETURE DIFERENCE FATURE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.118 DT.13.08.2014
  Bashkia Selenice (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 389,000 2014-12-03 2014-12-03 19621590012014 Sherbime te tjera TE TJERA SHERBIME BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.197 DT.01.12.2014
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 101,428 2014-12-03 2014-12-03 19721590012014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI TETOR-NENTOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,428,300 2014-11-27 2014-11-27 19521590012014 Pagese paaftesie INVALIDE NENTOR 2014 BASHKIA SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) FJORTES Vlore 171,960 2014-11-27 2014-11-27 19221590012014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.311 DT.19.11.2014 SERIA 16072461
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 411,033 2014-11-27 2014-11-27 19421590012014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014 BASHKIA SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) T & M CHEMICAL DISTRIBUTION Vlore 100,608 2014-11-24 2014-11-25 18921590012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE PASTRIMI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.003 E 004 DT.28.10.2014 SERIA 17087003,17087004
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 12,574 2014-11-21 2014-11-21 19021590012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA SELENICE 2159001 SHERBIME POSTARE TETOR 2014 FATURA NR.184,659,10 SERIA12598819,11514225,87437089
  Bashkia Selenice (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 77,305 2014-11-21 2014-11-21 19121590012014 Sherbime telefonike BASHKIA SELENICE 2159001 LIKUJDIM TELEFONI SIPAS SHKRESES TUAJ NR.10331 DT.01.11.2014 PER BASHKINE,KOPSHTIN,SHK.8-VJECARE Q.HOXHA,SHKOLLA E MESME
  Bashkia Selenice (3737) S A R D O Vlore 912,000 2014-10-30 2014-10-31 16921590012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA SELENICE 2159001 LYERJE E FASADAVE TE QENDRES FATURA NR.SERIE 10348104 DT.22.10.2014 KONTR.564 SIT.I
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 39,360 2014-10-28 2014-10-29 17521590012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BLERJE KARRIKE RROTULLUESE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.102 DT.23.10.2014 SERIA 17868340
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 232,800 2014-10-28 2014-10-29 17621590012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.103 DT.24.10.2014 SERIA 17868341
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 132,000 2014-10-28 2014-10-29 17021590012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHPENZIME MIREMBAJTJE SHKOLLE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.88 DT.20.10.2014 SERIA 17868325
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 31,200 2014-10-28 2014-10-29 17121590012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.89 DT.20.10.2014 SERIA17868326
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 412,133 2014-10-27 2014-10-28 17921590012014 Ndihme ekonomike BASHKIA SELENICE 2159001 NDIHMA EKONOMIKE TETOR 2014
  Bashkia Selenice (3737) "UJESJELLESI " SH.A SELENICE Vlore 46,080 2014-10-28 2014-10-28 17421590012014 Uje BASHKIA SELENICE 2159001 UJI I PIJSHEM SHTATOR 2014 FATURA NR.780 DT.30.09.2014 SERIA 16069420