Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,446,679 2014-09-29 2014-09-29 15221590012014 Pagese paaftesie INVALIDE MUAJI SHTATOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 400,487 2014-09-24 2014-09-24 14821590012014 Elektricitet 2159001 BASHKIA SELENICE 2159001 PAGESE ENERGJIE SIPAS AKT-RAKORDIMIT DT.17.09.2014
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 105,200 2014-09-23 2014-09-24 14921590012014 Posta dhe sherbimi korrier SHERBIME POSTARE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.1 DT.22.09.2014 SERIA 02131834
  Bashkia Selenice (3737) FJORTES Vlore 298,594 2014-09-22 2014-09-23 14721590012014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI KONTRATE DT.11.08.2014 BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.201 DT.08.09.2014 SERIA 16072351
  Bashkia Selenice (3737) "UJESJELLESI " SH.A SELENICE Vlore 252,576 2014-09-19 2014-09-19 146 2159001 2014 Uje LIKUJDIM UJI I PIJSHEM BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 12856322,12856336,12856338,12856346,16069404,16069412
  Bashkia Selenice (3737) BAHAS Vlore 13,618,098 2014-09-02 2014-09-03 139 2159001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA SELENICE 2159001 RIKONCEPTIMI I QENDRES SE QYTETIT SELENICE FATURA NR.36 DT.02.09.2014 KONTRATE DT.02.07.2014
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 420,898 2014-08-26 2014-08-27 138 2159001 2014 Ndihme ekonomike BASHKIA SELENICE 2159001 NDIHME EKONOMIKE GUSHT 2014
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,400,400 2014-08-26 2014-08-27 137 2159001 2014 Pagese paaftesie BASHKIA SELENICE 2159001 INVALIDE GUSHT 2014
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 38,658 2014-08-13 2014-08-14 136 2159001 2014 Paga baze LEJE ZAKONSHME MUAJI GUSHT 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 15,510 2014-08-13 2014-08-14 135 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SELENICE 2159001 TATIM KESHILLTARESH KORRIK 2014
  Bashkia Selenice (3737) BAHAS Vlore 15,433,206 2014-08-06 2014-08-07 134 2159001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONCEPTIMI I QENDRES SE QYTETIT BASHKIA SELENICE 2159001 KONTRATE DT.02.07.2014 FATURA NR.32 DT.06.08.2014 SERIA 71928976
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 644,580 2014-08-06 2014-08-06 132/1 2159001 2014 Paga baze PAGAT MUAJI QERSHOR-KORRIK 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,714 2014-08-06 2014-08-06 133 2159001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT MUAJI KORRIK 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 19,500 2014-08-06 2014-08-06 131 2159001 2014 Paga baze BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON NDALESEN E Z.FERDINANT ALIGJONI NE FAVOR TE Z.DURIM MALIQAJ MUAJI KORRIK 2014
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,156,691 2014-08-06 2014-08-06 132 2159001 2014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI QERSHOR-KORRIK 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,529,400 2014-07-30 2014-07-30 128 2159001 2014 Pagese paaftesie INVALIDE KORRIK 2014 BASHKIA SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 420,898 2014-07-30 2014-07-30 129 2159001 2014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE KORRIK 2014 BASHKIA SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 36,000 2014-07-29 2014-07-29 14 2159001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.08 DT.08.07.2014 SERIA 11889908
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 72,000 2014-07-29 2014-07-29 126 2159001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.07 DT.08.07.2014 SERIA 11889907
  Bashkia Selenice (3737) CITRUS Vlore 14,040 2014-07-29 2014-07-29 127 2159001 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BLERJE BOJE PRINTERIBASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.138 DT.18.07.2014 SERIA 15450438