Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 76,800 2014-07-22 2014-07-23 114 2159001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE PASTRIMI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR89 DT.25.06.2014
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 12,000 2014-07-22 2014-07-23 113 2159001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.88 DT.23.06.2014
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 10,000 2014-07-22 2014-07-23 116 2159001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BLERJE PRINTERI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.18 DT.24.06.2014 SERIA 5822568
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 36,000 2014-07-22 2014-07-23 117 2159001 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.20 DT.02.07.2014 SERIA 5822577
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 29,000 2014-07-22 2014-07-23 119 2159001 2014 Kancelari BLERJE TONERA E KANCELARI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.20 DT.25.06.2014
  Bashkia Selenice (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 15,510 2014-07-22 2014-07-23 124 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SELENICE TATIM KESHILLTARESH QERSHOR 2014
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 9,500 2014-07-22 2014-07-23 118 2159001 2014 Kancelari BLERJE KANCELARI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA DT.04.07.2014 SERIA 5822578
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 213,600 2014-07-11 2014-07-11 112 2159001 2014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj SHPENZIME MIREMBAJTJE BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.19 DT.07.07.2014 SERIA 15938482
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 540,719 2014-07-09 2014-07-10 109 2159001 2014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI MAJ 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 19,500 2014-07-09 2014-07-10 110 2159001 2014 Paga baze BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON NDALESEN E Z.FERDINANT ALIGJONI MAJ 2014 URDHERI NR.797 DT.06.03.2013
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,714 2014-07-09 2014-07-09 111 2159001 2014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI QERSHOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,714 2014-07-09 2014-07-09 108 2159001 2014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI MAJ 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 322,094 2014-07-09 2014-07-09 107 2159001 2014 Paga baze PAGAT MUAJI MAJ 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 419,766 2014-06-27 2014-06-27 104 2159001 2014 Ndihme ekonomike BASHKIA SELENICE 2159001 NDIHMA EKONOMIKE MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Selenice (3737) GJERGJI PIPERI Vlore 207,508 2014-06-27 2014-06-27 99 2159001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONSTRION I RRUGES DANAJ FAT.NR.5 DT.09.06.2011 B.SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,519,900 2014-06-27 2014-06-27 106 2159001 2014 Pagese paaftesie BASHKIA SELENICE 2159001 INVALIDE MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Selenice (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 385,919 2014-06-25 2014-06-26 102 2159001 2014 Elektricitet 2159001 PAGESE ENERGJIE JANAR-SHKURT-MARS 2014 BASHKIA SELENICE 2159001 SIPAS AKT-RAKORDIMIT ME CEZ
  Bashkia Selenice (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 427,710 2014-06-24 2014-06-24 103 2159001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON DETYRIM PER VENDIM GJYQESOR NR.182 DT.31.03.2013
  Bashkia Selenice (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 15,510 2014-06-17 2014-06-18 97 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM KESHILLTARESH MAJ 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) "UJESJELLESI " SH.A SELENICE Vlore 496,572 2014-06-10 2014-06-10 91 2159001 2014 Uje LIKIJDIM UJI I PIJSHEM BASHKIA SELENICE KODI 2159001 SIPAS AKT-RAKORDIMIT DT.02.05.2014 ME SH.A.UJESJELLESIN SELENICE