Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,448,704 2014-05-28 2014-05-29 88 2159001 2014 Pagese paaftesie INVALIDE MAJ 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 61,400 2014-05-28 2014-05-29 90 2159001 2014 Udhetim i brendshem BASHKIA SELENICE KODI 2159001 DIETA
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 429,566 2014-05-28 2014-05-29 87 2159001 2014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE MAJ 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) ARMAND KULE Vlore 390,000 2014-05-22 2014-05-23 83 2159001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIKONSTRUKSION KABINE ELEKTRIKE UJESJ.BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 7144601
  Bashkia Selenice (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 26,325 2014-05-19 2014-05-20 82 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SELENICE KODI 2159001 TATIM KESHILLTARESH MUAJI PRILL 2014
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 520,337 2014-05-06 2014-05-07 62 2159001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT PRILL 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 322,094 2014-05-06 2014-05-07 60 2159001 2014 Paga baze PAGAT PRILL 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 95,175 2014-05-06 2014-05-07 65 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET PRILL 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,502 2014-05-06 2014-05-07 61 2159001 2014 Paga baze PAGAT PRILL 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 19,500 2014-05-06 2014-05-07 64 2159001 2014 Paga baze BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON PER Z.FERDINANT ALIGJONI MUAJI PRILL 2014
  Bashkia Selenice (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 15,000 2014-05-06 2014-05-07 63 2159001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON DETYRIM VENDIM GJYQESOR NR.182 DT.31.03.2013
  Bashkia Selenice (3737) FJORTES Vlore 471,960 2014-05-06 2014-05-07 72 2159001 2014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 11583896
  Bashkia Selenice (3737) ANILA DENEKO Vlore 400,000 2014-05-06 2014-05-07 68 2159001 2014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BLERJE PROJEKTI BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 0010266
  Bashkia Selenice (3737) ANA 2001. Vlore 23,400 2014-05-06 2014-05-06 71 2159001 2014 Blerje dokumentacioni BLERJE SHTYPSHKRIME BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 14110174
  Bashkia Selenice (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 59,000 2014-05-06 2014-05-06 68/1 2159001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 7217087
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 49,200 2014-05-06 2014-05-06 67 2159001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 11889866
  Bashkia Selenice (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 53,000 2014-05-06 2014-05-06 68 2159001 2014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 7217094
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 458,385 2014-04-28 2014-04-29 59 2159001 2014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE PRILL 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,489,241 2014-04-28 2014-04-29 58 2159001 2014 Pagese paaftesie INVALIDE PRILL 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 35,100 2014-04-18 2014-04-18 58 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SELENICE 2159001 TATIM KESHILLTARET JANAR-MARS 2014