Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 311,220 2014-10-28 2014-10-28 18121590012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET MAJ-QERSHOR-KORRIK 2014 BASHKIA SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 106,484 2014-10-28 2014-10-28 17321590012014 Elektricitet 2159001 BASHKIA SELENICE 2159001 PAGESE ENERGJIE SIPAS AKT-RAKORDIMIT ME OSHEE DT.16.10.2014
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,073,885 2014-10-27 2014-10-28 17821590012014 Pagese paaftesie BASHKIA SELENICE 2159001 INVALIDE TETOR 2014
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 9,079 2014-10-27 2014-10-28 17221590012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA SELENICE 2159001 SHERBIME POSTARE SHTATOR 2014 FATURA NR.164 DT.30.09.2014
  Bashkia Selenice (3737) MIKAEL-GRUP Vlore 950,000 2014-10-27 2014-10-27 16821590012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2159001 B SELENICE VENDOSJE POMPE PER UJESJELLSIN
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 43,200 2014-10-15 2014-10-15 15521590012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE MATERIALE HIDRAULIKE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.25 DT.16.09.2014 SERIA 11889925
  Bashkia Selenice (3737) BAHAS Vlore 12,261,650 2014-10-09 2014-10-10 16321590012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA SELENICE 2159001 RIKONCEPTIMI I QENDRES SE QYTETIT SELENICE SITUAC.3 FATURA NR.39 DT.07.10.2014 SERIA 71928983
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 11,000 2014-10-08 2014-10-09 15721590012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA SELENICE 2159001 TONERA FATURA NR.41 DT.23.09.2014 SERIA 5822596
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 21,000 2014-10-08 2014-10-09 15621590012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA SELENICE 2159001 TONERA FATURA NR.42 DT.29.09.2014 SERIA 5822597
  Bashkia Selenice (3737) ANA 2001. Vlore 13,080 2014-10-08 2014-10-09 15821590012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA SELENICE 2159001 TONERA FATURA NR.157 DT.05.09.2014 SERIA 15769213
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 105,600 2014-10-08 2014-10-09 16021590012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA SELENICE 2159001 BLERJEMATERIALE ELEKTRIKE FATURA NR.78 DT.02.10.2014 SERIA 17868315
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 261,600 2014-10-08 2014-10-09 16121590012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA SELENICE 2159001 LYERJE SHKOLLE FATURA NR.79 DT.06.10.2014 SERIA 17868316
  Bashkia Selenice (3737) S A R D O Vlore 72,000 2014-10-08 2014-10-09 15921590012014 Kancelari BASHKIA SELENICE 2159001 BLERJE KANCELARI FATURA NR.133 DT.25.09.2014 SERIA 10348101
  Bashkia Selenice (3737) FJORTES Vlore 146,400 2014-10-08 2014-10-09 16221590012014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI KON. 11.08.2014 BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.237 DT.02.10.2014 SERIA 16072387
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,091,498 2014-10-07 2014-10-08 15421590012014 Paga baze PAGAT MUAJI GUSHT-SHTATOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 644,580 2014-10-07 2014-10-08 15221590012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT MUAJI GUSHT-SHTATOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 101,428 2014-10-07 2014-10-07 15321590012014 Shtese page per funksionin PAGAT MUAJI GUSHT-SHTATOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 39,000 2014-10-07 2014-10-07 15521590012014 Paga baze BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON NDALESEN E Z.FERDINANT ALIGJONI GUSHT-SHTATOR 2014 NE FAVOR TE Z.DURIM MALIQAJ
  Bashkia Selenice (3737) DEA Vlore 480,000 2014-10-03 2014-10-06 15221590012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve SUPERVIZIMI I RJETIT TE BRENDSHEM TE UJESJELLESIT SELENICE BASHKIA SELENICE 2159001 NR.SERIAL I FATURES 00530321
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 419,672 2014-09-29 2014-09-29 15121590012014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE MUAJI SHTATOR 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001