Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 111,511,945.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) ARJANA RUCAJ Vlore 210,000 2014-04-11 2014-04-14 55 2159001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet BLERJE PEMESH BASHKIA SELENICE KODI 2159001 FATURA NR.SERIE 5566817
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 27,200 2014-04-10 2014-04-10 56 2159001 2014 Kancelari BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 5822545
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 291,405 2014-04-04 2014-04-07 53 2159001 2014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA SELENICE 2159001 SHERBIME POSTARE FATURA NR.SERIE 11509499,02143174,11509472,11509487
  Bashkia Selenice (3737) FLAMUR SHAHAJ Vlore 45,600 2014-04-04 2014-04-07 50 2159001 2014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BLERJE MATERIALE BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 11889824
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 315,900 2014-04-03 2014-04-04 48 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET JANAR-MARS 2014 BASHKIA SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 322,094 2014-04-03 2014-04-04 44 2159001 2014 Paga baze PAGAT MUAJI MARS 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BUJAR MEHILLI Vlore 15,000 2014-04-03 2014-04-04 49 2159001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON DETYRIM VENDIME GJYQESORE VEND.NR.182 DT.31.03.2013
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 19,500 2014-04-03 2014-04-04 47 2159001 2014 Paga baze BASHKIA SELENICE 2159001 JU XHIRON NDALESEN E Z.FERDINANT ALIGJONI MARS 2014 NE FAVOR TE Z.DURIM MALIQAJ
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 548,359 2014-04-03 2014-04-04 46 2159001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT MUAJI MARS 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 1,218,274 2014-04-03 2014-04-04 52 2159001 2014 Elektricitet 2159001 PAGESE ENERGJIE SIPAS AKT-RAKORDIMIT DT.12.02.2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) "UJESJELLESI " SH.A SELENICE Vlore 171,360 2014-04-03 2014-04-04 51 2159001 2014 Uje BASHKIA SELENICE 2159001 LIKUJDIM UJI I PIJSHEM QERSHOR-KORRIK-DHJETOR 2013,JANAR-SHKURT 2014 FATURA NR.SERIE 12856305,12856313,08423898,08423857,06368999
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 50,502 2014-04-03 2014-04-04 45 2159001 2014 Paga baze PAGAT MUAJI MARS 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 66,420 2014-04-03 2014-04-04 54 2159001 2014 Udhetim i brendshem DIETA BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 450,188 2014-03-28 2014-03-31 42 2159001 2014 Ndihme ekonomike NDIHMA EKONOMIKE MARS 2014 B.SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,503,741 2014-03-28 2014-03-28 43 2159001 2014 Pagese paaftesie INVALID MARS 2014 B.SELENICE 2159001
  Bashkia Selenice (3737) MERITA RRUMBULLAKU Vlore 12,000 2014-03-21 2014-03-24 35 2159001 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA SELENICE 2159001 BLERJE MATERIALE PER FUNKS.PAISJEVE TE ZYRES FATURA NR.SERIE 6787441
  Bashkia Selenice (3737) MAJLINDA DUKA / VLORE Vlore 23,500 2014-03-20 2014-03-20 32 2159001 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA SELENICE KODI 2159001 BLERJE MATERIALE FATURA NR.SERIE 5822541, 5822540
  Bashkia Selenice (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 35,100 2014-03-20 2014-03-20 41 2159001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SELENICE 2159001 TATIM KESHILLTARET TETOR-NENTOR-DHJETOR 2013
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 437,423 2014-03-12 2014-03-13 30 2159001 2014 Unspecified NDIHME EKONOMIKE SHKURT 2014 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 421,200 2014-03-12 2014-03-13 31 2159001 2014 Unspecified BASHKIA SELENICE KODI 2159001 KESHILLTARET SHTATOR-DHJETOR 2013