Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 190,681 2014-03-11 2014-03-12 2521520012014 Unspecified 2152001 Bashkia Belsh energji kont 96857,97608,97604,243725,97603
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-03-11 2014-03-12 3021520012014 Unspecified Bashkia Belsh uje kont13121,13213,13219,13221
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 470,155 2014-03-07 2014-03-10 2721520012014 Unspecified Bashkia Belsh ndihma
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 475,525 2014-02-24 2014-02-25 2021520012014 Unspecified Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 53,640 2014-02-12 2014-02-13 1821520012014 Unspecified Bashkia Belsh uje kontrat 13121,13213,13215,13216,13217,13218,
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,083,200 2014-02-10 2014-02-11 1721520012014 Unspecified Bashkia belsh paaftesi
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 203,311 2014-02-07 2014-02-10 921520012014 Unspecified 2152001 Bashkia Belsh energji kontrat d96857,97608,97604.97604
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,372,953 2014-02-07 2014-02-10 1021520012014 Unspecified Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi Z1044173
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,470 2014-02-07 2014-02-07 1121520012014 Unspecified Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi Z1044173
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 15,465,665 2014-01-24 2014-01-27 821520012014 Unspecified Bashkia Belsh ndihma ekonomike,paftesi
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,302,730 2014-01-07 2014-01-13 121520012014 Unspecified Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi Z1044173
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 89,659 2014-01-07 2014-01-10 221520012014 Unspecified Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi Z1044173