Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 777,940 2014-11-05 2014-11-06 17521520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 98,623 2014-11-05 2014-11-06 17321520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,427,437 2014-11-05 2014-11-06 17221520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,523,050 2014-10-20 2014-10-20 16321520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paaftesi
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-10-20 2014-10-20 16521520012014 Uje Bashkia Belsh uje Shtator
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 118,732 2014-10-20 2014-10-20 16421520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji muja Shtator
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 39,943 2014-10-08 2014-10-09 16021520012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Belsh shpenzime postare
  Bashkia Belsh (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 189,840 2014-10-08 2014-10-09 16221520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Bashkia Belsh shpenzime kazan plehrash
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,583,008 2014-10-08 2014-10-09 15821520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle Belsh
  Bashkia Belsh (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 111,720 2014-10-08 2014-10-09 16121520012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Belsh shpenzime mirmbajtje
  Bashkia Belsh (0808) FILA Elbasan 378,000 2014-10-06 2014-10-07 15721520012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore Bashkia Belsh mirmbajtje
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 794,860 2014-10-06 2014-10-07 15921520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) ALDO GJEVORI Elbasan 11,536 2014-10-03 2014-10-06 15621520012014 Paga baze Bashkia Belsh ndalesa page
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 278,250 2014-10-03 2014-10-06 15521520012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Belsh paga keshilltar
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,428,911 2014-10-03 2014-10-03 15321520012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Belsh paga Shyqyri ZekthiF20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 107,234 2014-10-03 2014-10-03 15421520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) LULJETA GJOSHI Elbasan 261,950 2014-09-29 2014-09-30 15021520012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale
  Bashkia Belsh (0808) MARKU / ELBASAN Elbasan 35,500 2014-09-26 2014-09-26 15121520012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Belsh sherbime printimi
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 60,880 2014-09-22 2014-09-23 14821520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji kontrat D96402,98071,95165,964049405196402
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,347,250 2014-09-22 2014-09-23 14921520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paftesi