Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 92,486 2014-08-06 2014-08-06 11521520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji Qershor
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,737,100 2014-08-06 2014-08-06 11221520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paaftesi
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 246,700 2014-08-06 2014-08-06 11921520012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Belsh paga keshilltar
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 763,440 2014-07-24 2014-07-24 11121520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 35,878 2014-07-11 2014-07-14 10521520012014 Sherbimet bankare Bashkia Belsh komision ndihme,shp poste
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-07-11 2014-07-14 10421520012014 Uje Bashkia Belesh uje qershor
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,720,000 2014-07-11 2014-07-14 10321520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Bashkia Belsh rikonstruksion qender shendetsore
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 600,000 2014-07-10 2014-07-10 10221520012014 Bursa Bashkia Belsh bursa
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,470 2014-07-03 2014-07-04 10021520012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi nr.F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,417,594 2014-07-03 2014-07-04 9921520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi nr.F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 263,050 2014-07-03 2014-07-04 10121520012014 Udhetim i brendshem Bashkia Belsh keshilltar bileta
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,112,650 2014-06-25 2014-06-26 9821520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paftesi
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 125,510 2014-06-19 2014-06-20 9721520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 479,355 2014-06-17 2014-06-18 9521520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 35,752 2014-06-17 2014-06-18 9621520012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Belsh komision,shpenzime postare
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-06-10 2014-06-11 9421520012014 Uje Bashkia Belsh uje kontrat13121,13213,13214,13215,13219
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 293,050 2014-06-03 2014-06-04 8721520012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Belsh keshilltar udhetim
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,376,710 2014-06-03 2014-06-04 8621520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 102,429 2014-06-03 2014-06-04 8821520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 130,952 2014-05-29 2014-05-30 8421520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji kontrat d96857,96644,96403,96402,