Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,144,327 2014-09-16 2014-09-17 13821520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle
  Bashkia Belsh (0808) ALDO GJEVORI Elbasan 15,072 2014-09-15 2014-09-16 14221520012014 Paga baze Bashkia Belsh ndalesa page
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-09-15 2014-09-16 14121520012014 Uje Bashkia Belsh uje Gusht
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 30,019 2014-09-15 2014-09-16 14021520012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Belsh komision shpenzim poste
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 765,160 2014-09-15 2014-09-16 13921520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 6,438,187 2014-09-05 2014-09-08 13721520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle 9-vjecare Halit-Uruci
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,470 2014-09-01 2014-09-02 13321520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F2019001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,421,223 2014-09-01 2014-09-02 13221520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 231,700 2014-09-01 2014-09-02 13421520012014 Udhetim i brendshem Bashkia Belsh paga keshilltar
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 750,760 2014-09-01 2014-09-02 13521520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,721,200 2014-08-22 2014-08-25 12921520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) FILA Elbasan 399,999 2014-08-22 2014-08-25 13021520012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Belsh mirmbajtje
  Bashkia Belsh (0808) KASTRIOT DROJA Elbasan 82,000 2014-08-22 2014-08-25 13121520012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 93,275 2014-08-18 2014-08-18 12821520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji Korrik
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-08-13 2014-08-13 12221520012014 Uje Bashkia Belsh uje korrik
  Bashkia Belsh (0808) DIEL OIL Elbasan 1,899,818 2014-08-06 2014-08-07 12021520012014 Karburant dhe vaj Bashkia Belsh blu diezel
  Bashkia Belsh (0808) ALDO GJEVORI Elbasan 19,536 2014-08-06 2014-08-07 12121520012014 Paga baze Bashkia Belsh ndalesa page
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,402,919 2014-08-06 2014-08-06 11721520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 37,188 2014-08-06 2014-08-06 11621520012014 Sherbimet bankare Bashkia Belsh shpenzime postare komision
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,470 2014-08-06 2014-08-06 11821520012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V