Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) EURO 2001 Elbasan 95,880 2014-05-07 2014-05-08 5521520012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia Belsh uniforme policie
  Bashkia Belsh (0808) ALKED KOPAÇI Elbasan 166,800 2014-05-07 2014-05-08 5621520012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Belsh pjes kembimi
  Bashkia Belsh (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 160,320 2014-05-06 2014-05-07 5421520012014 Kancelari Bashkia Belsh kancelari
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 230,550 2014-05-05 2014-05-06 5321520012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,374,666 2014-05-05 2014-05-06 5121520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,470 2014-05-05 2014-05-06 5221520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi F20119001V
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 101,339 2014-04-29 2014-04-30 5021520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji kont D96857,97606
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,199,300 2014-04-29 2014-04-30 4921520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paftesi
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 35,466 2014-04-18 2014-04-18 4821520012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Belsh sherbim postare
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-04-10 2014-04-11 4221520012014 Uje Bashkia Belsh uje kontrat 13121.13213,13214.13215.13216.13217,13218.13219,132120
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 323,050 2014-04-04 2014-04-07 3921520012014 Udhetim i brendshem Bashkia Belsh paga keshilltar Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,404,627 2014-04-04 2014-04-07 4021520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 479,355 2014-04-04 2014-04-07 3821520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihme
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 85,730 2014-04-04 2014-04-07 4121520012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,965,250 2014-03-26 2014-03-26 3721520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paftesi mars 2014
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 186,858 2014-03-26 2014-03-26 2621520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji akt-rakordimi
  Bashkia Belsh (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 213,714 2014-03-24 2014-03-24 362152012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji shkurt
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 691,650 2014-03-12 2014-03-13 2321520012014 Unspecified Bashkia Belsh paga keshilltar
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,389,145 2014-03-12 2014-03-13 2121520012014 Unspecified Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 131,522 2014-03-11 2014-03-12 2821520012014 Unspecified Bashkia Belsh komision shpen postare