Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 136,321 2014-12-16 2014-12-16 20221520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh Energji
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 833,740 2014-12-10 2014-12-11 19821520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,999,508 2014-12-05 2014-12-09 19721520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle Belsh
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 95,547 2014-12-09 2014-12-09 19921520012014 Sherbimet bankare Bashkia Belsh komision shpenzim poste
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 94,682 2014-12-02 2014-12-03 19421520012014 Shtesa page te tjera Bashkia Belsh paga Shyqyri Zekthi nr,f20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,433,174 2014-12-02 2014-12-03 19321520012014 Paga baze Bashkia Belsh paga ,Shyqyri Zekthi nr,f20119001V
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 263,050 2014-12-02 2014-12-03 19521520012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Belsh paga keshilltar udhetim,Shyqyri Zekthi nr,f20119001V
  Bashkia Belsh (0808) ALDO GJEVORI Elbasan 3,741 2014-12-02 2014-12-03 19621520012014 Paga baze Bashkia Belsh ndales page
  Bashkia Belsh (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 22,116 2014-12-02 2014-12-03 19221520012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia Belsh tarif padie per Gjykaten Elbasan
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 2,500 2014-11-25 2014-11-26 19121520012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2152001 Bashkia Belsh sherbim OSHEE
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 16,590 2014-11-25 2014-11-26 19021520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh kamat vonesa
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,791,258 2014-11-24 2014-11-25 18921520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 143,238 2014-11-17 2014-11-18 18821520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh energji muaj Tetor
  Bashkia Belsh (0808) LILJANA PAJA Elbasan 73,000 2014-11-17 2014-11-18 18621520012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Belsh mirmbajtje
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-11-17 2014-11-18 18721520012014 Uje Bashkia Belsh uje Tetor
  Bashkia Belsh (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 700,000 2014-11-13 2014-11-14 17921520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina Bashkia Belsh blerje autoveture
  Bashkia Belsh (0808) CITRUS Elbasan 62,040 2014-11-12 2014-11-13 17821520012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Belsh materiale
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,529,350 2014-11-11 2014-11-12 17721520012014 Pagese paaftesie Bashkia belsh paaftesi
  Bashkia Belsh (0808) ALDO GJEVORI Elbasan 11,536 2014-11-06 2014-11-07 17621520012014 Paga baze Bashkia Belsh ndalesa paga
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 230,550 2014-11-05 2014-11-06 17421520012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Belsh paga keshilltar