Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) LILJANA PAJA Elbasan 310,000 2014-05-26 2014-05-27 7621520012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Belsh mmirmbajtje mjete transporti
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,052,350 2014-05-26 2014-05-27 8321520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paftesi
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 28,908 2014-05-21 2014-05-21 8221520012014 Uje Bashkia Belsh uje kont 13121,13213,13216,13219,13221
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 400,000 2014-05-14 2014-05-15 6921520012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Belsh projekt qendra shendetsore
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 38,651 2014-05-14 2014-05-15 7521520012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Belsh shpenzime postare
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 730,000 2014-05-14 2014-05-15 7121520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Belsh mbikqyres punimesh
  Bashkia Belsh (0808) FERDINAND SARAÇI Elbasan 169,300 2014-05-14 2014-05-15 6621520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Belsh vlersim objekt trulli
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 400,000 2014-05-14 2014-05-15 7021520012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Belsh projekt shkolle
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 400,000 2014-05-14 2014-05-15 6821520012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Belsh projekt rikon shkolle
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 176,300 2014-05-14 2014-05-15 7321520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese Bashkia Belsh mbikqyres ndertim muri rrethues
  Bashkia Belsh (0808) ERVIS XHELO Elbasan 124,000 2014-05-14 2014-05-15 6521520012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Belsh materiale per funksion
  Bashkia Belsh (0808) ERVIS XHELO Elbasan 35,000 2014-05-14 2014-05-15 6421520012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Bashkia Belsh riparim interneti
  Bashkia Belsh (0808) ARDIAN ALLANI Elbasan 398,600 2014-05-14 2014-05-15 6721520012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Belsh mirmbajtje objekti
  Bashkia Belsh (0808) ERVIS XHELO Elbasan 38,000 2014-05-14 2014-05-15 6221520012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashkia Belsh riparim fotokopje
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 297,000 2014-05-14 2014-05-15 7421520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Bashkia Belsh mbikqyres qendra shendetsore
  Bashkia Belsh (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 193,000 2014-05-14 2014-05-15 7221520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Belsh mbikqyres punimesh ujsjellsi
  Bashkia Belsh (0808) ERVIS XHELO Elbasan 300,000 2014-05-14 2014-05-15 6321520012014 Shpenzime te tjera qiraje Bashkia Belsh pajtim interneti
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 479,355 2014-05-13 2014-05-14 6021520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 35,018 2014-05-13 2014-05-14 6121520012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Belsh komision ndima shpenzim postar
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 140,000 2014-05-09 2014-05-09 5921520012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Belsh ndime ekonomike