Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 95,239 2020-05-22 2020-05-27 44710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr.3026/1 dt 04.05.2020, Sit Nr 12 Fat Nr. 61 dt. 27.04.2020 ser 77798261 Kontrata ne vazhdim Nr. 1783/6 dt. 17.06.2013 Sipas autorizimit MFE dt 18.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 133,434 2020-05-21 2020-05-26 43810060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 3025/1 dt. 04.05.2020 Sit Nr 10 Fat Nr. 57 dt.15.04.2020 ser 77798257 Kontrata ne vazhdim Nr. 3872/7 dt. 03.08.2015 Sipas autorizimit te MFE dt 18.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 234,570 2020-05-21 2020-05-26 43710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 3156/1dt. 07.05.2020 Sit Nr.7 Fat Nr. 63 dt. 01.05.2020 ser 77798263 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018 Sipas autoriz\imit te MFE dt 18.05.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,281,000 2020-05-14 2020-05-15 16010060472020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim vazhd kont nr 1265 dt 26.04.2019 fat nr 28 dt 10.12.2019 ser 77798328 shk nr 935 dt 15.04.2020 amendim 3743/1 dt 13.12.2019 404/1 dt 11.2.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 3,529,000 2020-05-14 2020-05-15 15910060472020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan. stud proj furniz. zona bregdet njesia Golem ft 29 dt 10.12.2019 ser 77798329 lik total kontr vazhd2104 dt 19.7.2019 urdh 906 dt 10.4.2020 amendim kontr 3744/1 dt 13.12.2019 813 dt 18.3.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 285,000 2020-04-30 2020-05-04 321070182020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBIKQYRJE NDERTIM UJESJELLESI FSH.LALEZ,BIZE,DRAC,SHETAJ,KONTR. 1925 DT 13.9.19 LIK FAT 44 DT 19.2.20 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,063,028 2020-04-30 2020-05-04 3810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft superv kontr GOA 2019/sh-50 dt 05.11.2019, seri 77798255 dt 15.04.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 156,266 2020-03-25 2020-04-15 26510060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 2275 dt. 12.03.2020 Sit Nr.5 Fat Nr. 39 dt. 27.01.2020 ser 77798339 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 509,919 2020-03-25 2020-04-15 26410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 2272 dt. 12.03.2020 Sit Nr.4 Fat Nr. 3 dt. 13.09.2019 ser 77798303 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 341,170 2020-03-25 2020-04-15 26610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 2316/1 dt. 17.03.2020 Sit Nr.6 Fat Nr. 48 dt. 12.03.2020 ser 77798348 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 490,000 2020-03-18 2020-04-10 24610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 11322/2 dt. 30.12.2019 Diference Sit Nr 9 Fat Nr. 33 dt.11.12.2019 ser 77798333 Kontrata ne vazhdim Nr. 3872/7 dt. 03.08.2015
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 120,105 2020-03-18 2020-04-10 24710060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 11321/1 dt. 30.12.2019 Sit Nr.5 Fat Nr. 34 dt. 11.12.2019 ser 77798334 Kontrata ne vazhdim Nr. 8260/7 dt. 19.12.2016
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 834,240 2020-03-18 2020-03-19 30721070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE RIVIT I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJES SE PORTI ,KONTR. 15663 DT 6.9.17 LIK FAT 37 DT 13.12.2019 / BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Universiteti Politeknik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 263,811 2020-03-04 2020-03-05 27310110402020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati mbikqyrje punimesh urdher dt 01.11.2019 kont vazhdim nr 1815/10 date 12.12.2018 fat nr 77798319 date 23.12.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 7,531 2019-12-29 2020-01-17 121410060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr 4747/1 dt 20.12.2019 Sit 4 Fat Nr. 19 Dt 14.05.2019 Ser 60987718 Kontrata Nr. 3367/9 dt 23.03.2018 PV Kolaudimi dt 08.05.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 682,796 2019-12-29 2020-01-17 121310060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr 3095/1 dt 20.12.2019 Sit 3 Fat Nr. 12 Dt 29.03.2019 Ser 60987711 Kontrata Nr. 3367/9 dt 23.03.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 240,041 2019-12-30 2020-01-17 121510060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr. 6254/2 dt. 20.12.2019 Diference Sit Nr.3 Fat Nr. 31 dt. 26.06.2019 ser 60987730 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 778,049 2020-01-16 2020-01-17 328105600120191 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontr ne vazhd GOA 2019/sh-50 dt 05.11.2019, seri 77798336 dt 13.12.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 200,000 2019-12-28 2020-01-16 115710060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr. 11322/1 dt. 13.12.2019 Pagese e pjeshme Sit Nr 9 Fat Nr. 33 dt.11.12.2019 ser 77798333 Kontrata ne vazhdim Nr. 3872/7 dt. 03.08.2015
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 475,000 2020-01-13 2020-01-14 2221070182019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 0707/ MBIKQYRJE ND.UJESJ.FSH.LALEZ,BIZE,DRAC,SHETAJ,KONTR. 1925 DT 13.9.19,LIK FAT 35 DT 13.12.2019