Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Politeknik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 465,988 2021-05-12 2021-05-14 70310110402021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative U.Politeknik Tirane pages mbikqyres punim kualifik ndert UPT konttr vazhdim 1815/10 dt 12.12.2018 sit 5 shk 20/4 dt 6.5.2021ft 17/2021 dt 5.5.2021
  Universiteti Politeknik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 926,699 2021-04-26 2021-04-27 60910110402021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative U.Politeknik Tirane pages mbikqyres punim kualifik ndert UPT konttr vazhdim 1815/10 dt 12.12.2021 sit 4 shk 21.4.2021 shk 20/2 dt 19.4.2021 ft 13/2021 dt 15.4.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,263,796 2021-04-22 2021-04-23 12910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft supervizion punimesh , kontr ne vazhd GOA 2020/sh-50 dt 05.11.2019 , ft nr 12/2021 dt 14.04.2021, sup nr 8
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,185,000 2021-03-17 2021-03-19 4410121012021 Garanci te tjera, te viteve te meparshme,Te Dala 1012101,ins.kom.trasheg.kult. pagese kthim garancie per hartim projekt kontr nr 1734/6 dt 09.10.2020 pv marrje dorezim nr 2243/2 dt 22.12.2020 urdh nr 350/1 dt 12.03.2021
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 425,400 2021-03-17 2021-03-18 45821070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE RIV I SHESHIT PARA HYRJE SE PORTIT ,KONTR. 18480 DT 12.12.16 LIK FAT 7 DT 28.12.20 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 321,185 2021-02-23 2021-02-24 321070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES MBIKQYRJE ND.UJESJ. I FSHATRAVE ,KONTR. 1925 DT 19.9.2019 LIK FAT 52 DT 20.3.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2021-02-09 2021-02-12 5610060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.4153/1 dt 23.12.2020 Sit Nr.16 Fat Nr.75 dt 08.06.2020 ser 77798275 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,480,080 2021-02-09 2021-02-12 5810060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.5007/2 dt 23.12.2020 Sit Nr.18 Fat Nr.85 dt 04.07.2020 ser 77798285 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 640,080 2021-02-10 2021-02-12 6510060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1193 dt 04.02.2021 Sit Nr.25 Fat Nr.11 dt 29.12.2020 ser 83282161 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,480,080 2021-02-09 2021-02-12 6010060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1197 dt 04.02.2021 Sit Nr.20 Fat Nr.10 dt 28.09.2020 ser 83282110 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2021-02-09 2021-02-12 5910060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1198 dt 04.02.2021 Sit Nr.19 Fat Nr.06 dt 08.09.2020 ser 83282106 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2021-02-09 2021-02-12 6110060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1199 dt 04.02.2021 Sit Nr.21 Fat Nr.18 dt 01.10.2020 ser 83282118 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2021-02-09 2021-02-12 5710060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.4150/2 dt 23.12.2020 Sit Nr.17 Fat Nr.76 dt 11.06.2020 ser 77798276 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2021-02-09 2021-02-12 6310060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1195 dt 04.02.2021 Sit Nr.23 Fat Nr.04 dt 07.12.2020 ser 83282154 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2021-02-09 2021-02-12 6410060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1194 dt 04.02.2021 Sit Nr.24 Fat Nr.46 dt 17.12.2020 ser 83282146 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,480,080 2021-02-09 2021-02-12 6210060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1196 dt 04.02.2021 Sit Nr.22 Fat Nr.26 dt 03.11.2020 ser 83282126 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,944,514 2021-01-12 2021-01-19 62210560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-145 dt 20.10.2020, seri 83282142 dt 14.12.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 214,320 2021-01-13 2021-01-19 80910050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje punimesh Loti II,Mbikeqyrje Rreshqitja e Leklit per sit nr 3,vazhdim kontrate nr 3137/14 dt 28.08.2020,fature 04 dt 28.12.2020/S90386304
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,692,000 2020-12-30 2021-01-15 79110050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,sherb konsul mbrojt lumor DUK Lezhe,vazhd mar kuad 6943/37 d.9.11.20,kontr 6943/51 d.11.11.20,urdh 465 d.11.11.20,dorez projekt zbat 11363 d.23.12.20, PV KNZK d.28.12.20,fat 50 d.23.12.20/S83282150
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 734,046 2020-12-28 2020-12-31 74010050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikqyrje rreshqitja lekel sit 2,loti 2,UP 206 d21.5.20,urdh KVO 207 d.21.5.20,pv llog fond 5.5.20,pv vleres 15.6.20,njoft fit 3137/10 d.25.6.20,kontrat 3137/14 d.28.8.20,sig kont 053496 d.29.6.20,fat 40 d.10.12.20,s83282140