Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,342,666 2021-11-25 2021-12-01 57110060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MEI SHERBIME INXHINIERIKE PAGESA NR 4 SHKRESA 14/10 DT 14.10.21 KONTRATA 1285/6 DT 10/5/21 MEMO GR PUNE CERTIFIKATA E PAGESES 6566/3 DT 13/9/21 FAT 68/2021 DT 10/09/21 PERMB SHPZ 10/8-9/9/21 RAPORTET MUJOR DHE PROGRESIV
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 44,486 2021-11-23 2021-11-25 125810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim I akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Shkresa Nr.10029/1 dt. 15.11.2021 Pag Pjes Sit Nr.15 Fat Nr.101/2021 dt. 15.11.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 660,546 2021-11-12 2021-11-18 408821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Ndertim god tip rsu2 nr 4 Konte ne vazhd 27622/63 dt 26.10.20 sit 1 dt 13.09.2021 fat 87/2021 dt 18.10.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,558,619 2021-11-11 2021-11-16 122810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Palase-Dhermi" Shkresa Nr.9669:/1 Dt 04.11.2021 Pag Pjes Sit Nr. 2 Fat Nr. 91/2021 Dt 26.10.2021, , Kontrata nr.1111/3 dt 22.02.2021 ne vahdim
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 5,982,666 2021-11-11 2021-11-15 55510060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE SHPENZIME INXHINIERIKE PORTI I JAHTEVE nr 3 shkresa 6347 dt 25/08/21shkresa 15/9 dt 15.9/21 KONTRATA vazh 1285/6 DT 10/5/21 URDHE GR PUNE 1275/1 DT 10/5/21 FAT 58/2021 DT 12/8/2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,628,146 2021-11-11 2021-11-15 55410060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE SHPENZIME INXHINIERIKE PORTI I JAHTEVE nr 2 shkresa 7073 dt 4/10/21shkresa 15/9 dt 15.9/21 KONTRATA vazh 1285/6 DT 10/5/21 URDHE GR PUNE 1275/1 DT 10/5/21 FAT 53/2021 DT 6/8/2021
  Bashkia Puke (3330) GJEOKONSULT & CO Puke 381,656 2021-11-10 2021-11-12 74321370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 SHP.KONSTR.VEP.UJORE UP 112 DT 6.5 2021,KONT 970/10 DT 8.6.2021,SITUAC SHERB NR 1,FAT NR 48 DT 4.8.2021,SHKRES 557/17 DT 9.11.2021,KLS SIST 27.5.2021,BULETIN 88 DT 7.6.2021,LICENS MK 1735/20
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Elbasan Qytet (Elber) (0808) GJEOKONSULT & CO Elbasan 1,843,200 2021-10-20 2021-10-21 1221090152021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2109015 Ujesjelles Elbasan studim projektim rikonst rrjeti kanaliz te zonave Harmes krast e vogel katund i ri pjeserisht kont nr 433/11 dt 22.07.2021 up nr 433 dt 23.03.2021 pv vleresimi 16.06.2021 vend tit 433/9 dt 24.06.2021 fat nr 65/21
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Elbasan Qytet (Elber) (0808) GJEOKONSULT & CO Elbasan 5,225,400 2021-10-20 2021-10-21 1121090152021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2109015 Ujesjelles Elbasan studim projektim rikonst rrjeti kanaliz te zonave Harmes krast e vogel katund i ri pjeserisht kont nr 433/11 dt 22.07.2021 up nr 433 dt 23.03.2021 pv vleresimi 16.06.2021 vend tit 433/9 dt 24.06.2021 fat nr 69/21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 235,914 2021-10-07 2021-10-11 113210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr.5673/1 dt 01.10.2021, Sit Perf Fat Nr. 35/2021 dt. 11.06.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 1783/6 dt. 17.06.2013 Proces Verbal Kolaudimi date 27.05.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,630,667 2021-08-27 2021-08-31 39310060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE SHPENZIME INXHINIERIKE PORTI I JAHTEVE UP 1285 DT 1/2/21NJOFT1285/2DT3/2/21 BULETIN 17/21 NJOFTIM FITUESI 1285/4 DT 10/5/21 KONTRATA 1285/6 DT 10/5/21 BULETIN 66 DT 4/5/21 URDHE GR PUNE 1275/1 DT 10/5/21 FAT 38/2021 DT 28/6/2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 615,710 2021-08-17 2021-08-19 38710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft supervizion, kont. vazhd. GOA 2020/SH 181 dt 16.11.2020, ft 54/2021 dt 10.08.2021
  Bashkia Gramsh (0810) GJEOKONSULT & CO Gramsh 3,703,200 2021-08-09 2021-08-10 160921140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2114001 U.P nr.23 da.09.02.2021 , Vend shpallje fitus nr.64 date 18.05.2021 Kont nr.2015 date 03.06.2021 fatura nr.51/2021 date 06.08.2021 flet hyrje nr32. date 06.08.2021
  Bashkia Gramsh (0810) GJEOKONSULT & CO Gramsh 883,200 2021-08-09 2021-08-10 160821140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2114001 Urdher prok.23 da.t09.02.2021Vsh fitusnr.64 dat.18.05.2021 Kotrat nr.2015 dat03.06.2021 Fatuar nr.37 date 17.06.2021 Flet hyrje nr.31.23.06.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 190,000 2021-07-23 2021-07-26 4521070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ND.UJESJELLESI MBIKQYRJE PERMIRESIM I FURNIZ ME UJE LGJ 1 VERDADHE SUKTH ,KONTR.1521LIK FAT 20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,650,346 2021-06-21 2021-06-23 26010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft projektim, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-145 dt 20.10.2020, seri 83282142 dt 14.12.2020 ( pjesore), sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 566,922 2021-06-15 2021-06-17 24110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft superv, kontr GOA 2020/sh-81 dt 16.11.2020, nr ft 34/2021 dt 07.06.2021, sup nr 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,155,514 2021-06-09 2021-06-15 76910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim I akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Sit Nr.14 Fat Nr.29/2021 dt. 26.05.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,441,381 2021-06-07 2021-06-10 76010060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Palase-Dhermi" Sit Nr. 1 Fat Nr. 30/2021 Dt 26.05.2021, U P nr.255 dt 16.11.20, Kont nr.1111/3 dt 22.02.21 NjF nr26 dt 22.02.2021 NjLK nr 34 dt 08.03.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 5,620,968 2021-06-01 2021-06-04 25210060012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime mie pagese faza 2 proces verbal 3 dt 17/3/21 raporti i vlersimit teknik nr 7417/1 dt 30/1020 kontrata 10487/10 dt 1.10.2018 fat nr 3 dt 4.2.19 (60987702)