Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 5,478,000 2019-09-27 2019-09-30 38310060472019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim furniz. zona bregdet njesia Golem ft 6 dt 19.9.2019 ser 77798306 kontr vazhd2104 dt 19.7.2019 urdh 2828 dt 26.9.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 898,200 2019-09-27 2019-09-30 38210060472019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim furniz. zona bregdet njesia Golem ft 47dt 19.8.2019 ser 60987746 kontr 2104 dt 19.7.2019 up 889 dt 19.3.2019 raport permb 26.6.19 njf 26.6.2019 urdh 2827 dt 26.6.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 3,078,000 2019-09-26 2019-09-30 38110060472019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim vazhd kont nr 1265 dt 26.04.2019 fat nr 46 dt 06.08.2019 ser 609877745 shk nr 2826dt 26.09.2019 shk 401 dt 26.7.2019 prot 2222 AKUK
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-08-19 2019-08-23 62110060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion i Mirembajtjes Rrugore Shkresa Nr. 7420/1 dt 13.08.2019 Sit Nr.7 Fat Nr. 41 dt 30.07.2019 ser 60987740 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 312,000 2019-08-05 2019-08-06 28010060472019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim kont nr 1265 dt 26.04.2019 fat nr 60987738 dt 15.07.2019 shk nr 383 dt 15.07.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-08-02 2019-08-06 55210060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion i kontratave te Mirembajtjes Shkresa Nr. 3029/3 dt 02.08.2019 Sit Nr.3 Fat Nr. 7 dt 28.03.2019 ser 60987706 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,480,080 2019-08-02 2019-08-06 55410060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion i kontratave te mirembajtjes Shkresa Nr. 4917/1 dt 01.08.2019 Sit Nr.5 Fat Nr. 20 dt 21.05.2019 ser 60987719 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,480,080 2019-08-02 2019-08-06 55310060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion i kontratave te Mirembajtjes Shkresa Nr. 3978/2 dt 02.08.2019 Sit Nr.4 Fat Nr.17 dt 23.04.2019 ser 60987716 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 69,000 2019-08-02 2019-08-06 57910060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Mbikqyrje Punimesh Shkresa Nr. 7472 dt 01.08.2019, Pag e pjesshme Sit Nr. 4 Fat Nr. 85 dt 20.12.2018 ser 60987785 Kontrata ne vazhdim Nr. 8260/7 dt 19.12.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,588,080 2019-08-02 2019-08-06 55510060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion i kontratatve te mirembajtjes Shkresa Nr. 6236/2 dt 01.08.2019 Sit Nr.6 Fat Nr. 30 dt 24.06.2019 ser 60987729 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 310,080 2019-08-02 2019-08-06 55110060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion i kontratave te mirembajtjes Shkresa Nr.7504 dt 02.08.2019 Dif Sit Nr.1 Fat Nr. 93 dt 26.12.2018 ser 60987793 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 169,176 2019-07-29 2019-08-02 55010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.3670/1 dt 13.05.2019, Sit Nr 9 Fat Nr. 14 dt. 12.04.2019 ser 60987713 Kontrata ne vazhdim Nr. 1783/6 dt. 17.06.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 628,995 2019-07-15 2019-07-22 51210060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa 5184/14 dt 09.07.2019, shkresa nr 4655 dt 13.05.2019, Sit nr 8 fat nr 96 dt 28.12.2018 ser 60987796, kontrata ne vazhdim nr 1783/6 dt 17.06.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 15,600,000 2019-07-04 2019-07-08 46710060542019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH Shkresa Nr 6375 dt. 28.06.2019 Dif sit Nr.2 Fat 42 dt. 28.06.2018 ser 50803992 Kontrata nr. 5316/11 dt. 06.03.2017
  Bashkia Shkoder (3333) GJEOKONSULT & CO Shkoder 2,134,720 2019-06-24 2019-07-01 85221410012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime bashkia shkod proj sist asfal dhe rikon rruge nja guri zi up nr 117,fnjk 2693/4,kvo nr 118 dt20.02.2019.njof fituesi n 15 dt 15.04.2019,kon nr 269312 dt 18.04.2019 fat nr 60987722 dt 28.05.2019,pv nr 9167 dt 28.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 997,988 2019-06-24 2019-06-28 226921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikeqyrje Rikons i shkolles Ish Tekstile shkresa 23644 dt 14.06.18 kont ne vazhd 117/8 dt 17.12.2012 fat 50803927 dt 16.11.17 sit 2perfundimat
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-06-20 2019-06-25 41010060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Shkresa Nr.1759/2 dt 05.06.2019 sit nr 2 fat nr.4 dt 19.02.2019 ser 60987703 kon ne vazhdim nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 357,782 2019-06-20 2019-06-24 10810560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2017/sh-24 dt 12.07.2017, seri 60987723 dt 03.06.2019, superv nr 6
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 781,780 2019-06-20 2019-06-24 10910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2017/sh-24 dt 12.07.2017, seri 60987721 dt 27.05.2019, superv nr 6
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 231,781 2019-06-12 2019-06-14 94110111502019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES SUPERVIZIM PUNIME PER NDERTIMIN E GODINES NR 2 E ST NR2 KONT 105/4 DT 08.03.2013,SHTESE KONT NR 64 DT 24.09.2017 ,FAT NR 64 DT 24.09.2018