Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 509,581 2020-12-24 2020-12-31 164310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim I akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Shkresa Nr.9912/2 dt. 23.12.2020 Dif Sit Nr.13 Fat Nr.43 dt. 15.12.2020 ser 83282143 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 980,514 2020-12-28 2020-12-31 73910050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Mbikeqyrje rreshqitja e lekelit,Vazhdim:UP 206 dt 21.05.20,Urdh 207 dt 21.05.2020,PV dt 5.5.20,PV dt 15.06.20,Njo fit 3137/10 d 25.6.20,Kon 3137/14 d 28.8.20,Sig kon 053496 dt 29.06.20,fat 03 d 27.11.20/S83282153
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 17,111,400 2020-12-29 2020-12-31 27610121012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012101 Instit Komb Trashg Kulturore,pagesa hartim projekt fat nr 49 dt 22.12.2020 serial 83282149 pv marrje nr 2243/2 dt 22.12.2020 kontr nr 1734/6 dt 09.12.2020 ne vazhdim njoft fitues nr 1734/6 dt 08.10.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 131,034 2020-12-21 2020-12-31 159010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Unaza Jashtme Tirane pjesa verilindore (Segmenti Kthesa e Saukut- Bregu Lumit) lot 3 Sit Nr 18 Fat Nr. 44 dt. 15.12.2020 ser 83282144
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 411,541 2020-12-21 2020-12-30 158910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim I akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Pag Pjes Sit Nr.13 Fat Nr.43 dt. 15.12.2020 ser 83282143
  Bashkia Peshkopi (0606) GJEOKONSULT & CO Diber 3,929,566 2020-12-28 2020-12-29 1215 21060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2106001 Bashkia Diber hartim pr. rik furn uje Radomire, UP 40/1 dt 01.09.20, Kontr 40/11 dt 16.12.2020, njoft fituesi dt 10.12.2020, fat 48 dt 21.12.20, situacion 1 dt 21.12.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 475,000 2020-12-28 2020-12-29 4721070182020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBIKQYRJE NDERTIM UJESJELLESI FSH.LALEZ,BIZE,DRAC,SHETAJ,KONTR. 1925 DT 13.9.19 LIK FAT 44,52 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 2,000,000 2020-12-28 2020-12-29 235221180012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KAVAJE SA LIKUIDOJME STUDIM PROJEKTIM I RRJETIT TE KANALEVE TE UJRAVE TE ZEZA KONTR 3003/5 DT 02.10.2020 FAT 03 DT28.12.2020 SERI 90386303
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 8,820,000 2020-12-28 2020-12-29 2311121180012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KAVAJE SA LIKUIDOJME STUDIM PROJEKTIM I RRJETIT TE KANALEVE TE UJRAVE TE ZEZA KONTR 3003/5 DT 02.10.2020 FAT 01 DT 02.11.2020 SERI 90386301
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 632,438 2020-12-21 2020-12-23 50510560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh-94 dt 29.07.2020, seri 83282145 dt 16.12.2020, superv nr 1
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,692,000 2020-12-21 2020-12-23 68410050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,Projek idea DUK Lezhe,UP 356 dt 9.9.20,PV dt 4.9.20,Njoft fit 6943/26 d 2.11.20,Marr kuad 6943/37 d 9.11.20,Sig K S060251 d 4.11.20,Kon 6943/51 d 11.11.20,U 465 d 11.11.20,Proj ide d 3.12.20,PV d 7.12.20,F 02 d 27.11.20/83282152
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 5,403,600 2020-12-15 2020-12-21 24110121012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012101 Instit Komb Trashg Kulturore,pages hartim plan restaurimi per 12 objekte fat nr 39 dt 09.12.2020 serial 83282139 pvmarrje dorezim nr 2243/1 dt 09.12.2020 kontr nr 1734/6 dt 09.10.2020 njoft fitues nr 1734/5 dt 08.10.2020 kontr ne v
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 311,220 2020-12-15 2020-12-18 46110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2019/sh-50 dt 05.11.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2020-12-12 2020-12-17 148910060542020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.930/3 dt 27.11.2020 Sit Nr.13 Fat Nr.42 dt 31.01.2020 ser 77798342 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2020-12-12 2020-12-17 149010060542020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.1735/1 dt 01.12.2020 Sit Nr.14 Fat Nr.45 dt 26.02.2020 ser 77798345 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2020-12-12 2020-12-17 149110060542020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje Shkresa Nr.2331/1 dt 01.12.2020 Sit Nr.15 Fat Nr.49 dt 12.03.2020 ser 77798349 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 162,586 2020-12-12 2020-12-17 149310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion punimesh Shkresa Nr.6325/2 dt. 10.12.2020 Dif Sit Perf Fat Nr. 01 dt.28.08.2020 ser 83282101 Kontrata ne vazhdim Nr. 3872/7 dt. 03.08.2015 Proces Verbal Kolaudimi date 07.08.2020
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 160,417 2020-12-15 2020-12-16 43010900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466-kthim i te ardhurave ek. urdher 311, date 14.10.2020, vendim i KPP 411, date 02.10.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,337,674 2020-12-10 2020-12-14 141910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim I akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3 Shkresa Nr.9113/1 dt. 07.12.2020 Sit Nr.12 Fat Nr.32 dt. 30.11.2020 ser 83282132 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 185,019 2020-12-04 2020-12-09 139210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr. 9271/1 dt 02.12.2020, Sit Nr 17 Fat Nr. 30 dt. 25.11.2020 ser 83282130 Kontrata ne vazhdim Nr. 1783/6 dt. 17.06.2013