Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 65,213 2019-12-30 2020-01-14 111010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Shkresa Nr.10826 dt 25.11.2019, Sit Nr 10 Fat Nr. 18 dt. 15.11.2019 ser 77798318 Kontrata ne vazhdim Nr. 1783/6 dt. 17.06.2013
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,849,000 2019-12-26 2019-12-27 58810060472019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim vazhd kont nr 1265 dt 26.04.2019 fat nr 28 dt 10.12.2019 ser 77798328 shk nr 701dt 10.12.2019 shk 3737 dt 11.12.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 3,396,800 2019-12-26 2019-12-27 58910060472019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim furniz. zona bregdet njesia Golem ft 29 dt 10.12.2019 ser 77798329 kontr vazhd2104 dt 19.7.2019 urdh 3736 dt 11.12.2019
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 7,494,624 2019-12-20 2019-12-26 111810060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagese per hartim plane vendore nr 2 loti 1 shkrese 11/11 dt 11.11.2019 kontrate vazhdim 10487/10 dt 1.10.2018 fat nr 90 dt 24.12.2018 (60987790) proces verba 11.11.2019 raporti i akpt 9134 dt 22.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 149,631 2019-12-08 2019-12-24 105210060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr.10826 dt 25.11.2019, Sit Nr 10 Fat Nr. 18 dt. 15.11.2019 ser 77798318 Kontrata ne vazhdim Nr. 1783/6 dt. 17.06.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-12-22 2019-12-24 108710060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion Mirembajtje Shkresa Nr. 11140/1 dt 06.12.2019 Sit Nr.12 Fat Nr.26 dt 06.12.2019 ser 77798326 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-12-22 2019-12-24 108610060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion Mirembajtje Shkresa Nr. 11060/1 dt 06.12.2019 Sit Nr.11 Fat Nr.23 dt 05.12.2019 ser 77798323 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 303,269 2019-10-31 2019-12-12 147710111502019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES SUPERVIZIM PUNIME PER NDERTIMIN E GODINES NR 2 E ST NR3 (SHTESE KONTRATE)888 DT 28.09.2017 FAT NR 65 DT 24.09.2018 ,FAT NR 32 DT 15.05.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-11-25 2019-12-02 98510060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr. 10000/1 dt 11.11.2019 Sit Nr.10 Fat Nr.13 dt 31.10.2019 ser 77798313 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 768,217 2019-11-26 2019-12-02 24610560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft superv kontr ne vazhd GOA 2017/sh-12 dt 29.05.2017 seri 77798317 dt 11.11.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,050,701 2019-10-31 2019-11-05 86510060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr. 3671/1 dt. 15.10.2019 Sit Nr.2 Fat Nr. 15 dt. 12.04.2019 ser 60987714 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 78,815 2019-10-31 2019-11-05 86610060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr. 6254/1 dt. 15.10.2019 Pagese e pjeshme Sit Nr.3 Fat Nr. 31 dt. 26.06.2019 ser 60987730 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,182,484 2019-10-31 2019-11-05 86410060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Shkresa Nr. 9245 dt. 15.10.2019 Sit Nr.1 Fat Nr. 87 dt. 20.12.2018 ser 60987787 Kontrat Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018 Urdher prokurimi nr.60 dt 15.08.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-10-29 2019-11-01 84710060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr. 9137/1 dt 17.10.2019 Sit Nr.9 Fat Nr. 9 dt 08.10.2019 ser 77798309 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,372,080 2019-10-29 2019-10-31 84610060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr. 8010/2 dt 17.10.2019 Sit Nr.8 Fat Nr. 48 dt 26.08.2019 ser 60987747 Kon ne vazhdim Nr.4118/7 dt 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,683,613 2019-10-23 2019-10-25 81010060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion Mirembajtje Rruge Shkresa nr 9243 dt 15.10.2019, Shkresa 7506 date 02.08.2019 Sit Nr. 26 Fat Nr. 31 dt 11.05.2018 ser 50803981 Kontrata ne vazhdim Nr. 9738/7 dt 01.03.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,432,447 2019-10-23 2019-10-25 80910060542019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Supervizion mirembajtje rruge Shkresa nr. 9244 dt 15.10.2019, Shkresa 7505 date 02.08.2019 Dif Sit Nr. 25 Fat Nr. 29 dt 04.05.2018 ser 50803979 Kontrata ne vazhdim Nr. 9738/7 dt 01.03.2016
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 784,450 2019-10-17 2019-10-21 19710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion, kontrat ne vazhd GOA/sh -24 dt 12.07.2017, seri 77798310 dt 09.10.2019
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 96,000 2019-10-09 2019-10-10 38110060472019 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Aut. Komb. Ujsj. Kan.studim projektim vazhd kont nr 1265 dt 26.04.2019 fat nr 46 dt 06.08.2019 ser 609877745 shk nr 2826dt 26.09.2019 shk 401 dt 26.7.2019 prot 2222 AKUK
  Universiteti Politeknik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 279,401 2019-10-07 2019-10-08 144010110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univ.Polit.Tirane mbikqyrje punimesh kont vazhdim nr 1815/10 dt 12.12.2018 fat nr 60987749 (pjesore)