Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 957,222 2019-06-12 2019-06-13 10110560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion, kontr GOA 2017/SH-12 dt 29.05.2017, seri 60987720 dt 27.05.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 14,000 2019-06-06 2019-06-11 36010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.4651 dt 13.05.2019 Sit Nr.2 perfundimtar fat Nr. 59 dt 21.09.2018 ser 60987759 Kontrata Nr. 7827/6 dt 30.12.2016 Proces verbal Kolaudimi dt 31.05.2018
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 227,971 2019-05-31 2019-06-05 194621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh kryqesimi ish kombinat Josif Pashko ISh uzina Dinamo shk.140431/1 14.06.18 fat.50803969 06.04.2018 sit 2 kont 14/10 18.04.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,642 2019-05-29 2019-06-05 26710060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4654 dt 13.05.19 dif Fat Nr. 78 Dt 03.12.2018 Ser 60987778 Kontrata Nr. 3367/9 dt 23.03.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 144,358 2019-05-29 2019-06-05 26810060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 4654 dt 13.05.19 Pag Pjes Sit 2 Fat Nr. 89 Dt 24.12.2018 Ser 60987789 Kontrata Nr. 3367/9 dt 23.03.2018
  Universiteti Politeknik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 296,189 2019-05-14 2019-05-15 69010110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univ.Polit.Tirane mbikq.punime kont nr 1815/10 dt 12.12.2018 fat nr 60987710 dt 29.03.2019
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 500,659 2019-04-16 2019-04-18 58010111502019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES SUPERVIZIM PUNIME PER NDERTIMIN E GODINES NR 2 E ST NR2 KONT 105/4 DT 08.03.2013 ,FAT NR 33 DT 15.05.2018
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 297,934 2019-04-16 2019-04-18 58110111502019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES SUPERVIZIM PUNIME PER NDERTIMIN E GODINES NR 2 E ST NR2 KONT 105/4 DT 08.03.2013 ,FAT NR 32 DT 15.05.2019
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 500,659 2019-04-16 2019-04-18 58010111502019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES SUPERVIZIM PUNIME PER NDERTIMIN E GODINES NR 2 E ST NR2 KONT 105/4 DT 08.03.2013 ,FAT NR 33 DT 15.05.2018
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 297,934 2019-04-16 2019-04-18 58110111502019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES SUPERVIZIM PUNIME PER NDERTIMIN E GODINES NR 2 E ST NR2 KONT 105/4 DT 08.03.2013 ,FAT NR 32 DT 15.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 316,787 2019-04-10 2019-04-12 123121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje obj ndertim i rruges Faik Konica shk.35200/1 28.12.18 kont 8646/1 09.09.13 sit 3 fat.60987760 24.09.2018
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 316,787 2019-04-10 2019-04-12 123121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje obj ndertim i rruges Faik Konica shk.35200/1 28.12.18 kont 8646/1 09.09.13 sit 3 fat.60987760 24.09.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,282,862 2019-03-27 2019-03-29 4210560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizioni, kontr GOA 2017/SH-24 dt 12.07.2017,seri 60987772 dt 22.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 645,076 2019-03-27 2019-03-29 4110560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizioni, kontr GOA 2017/SH-24 dt 12.07.2017,seri 50803978 dt 04.05.2018,
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 240,000 2019-03-22 2019-03-28 85821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikeqyrje Shtes Kon Nder rr. F.Konica Shkresa 3520/1 dt 11.12.2018 Kont 46738/6 dt 29.12.2017 fat 60987762 dt 24.09.18
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 32,190,000 2019-01-09 2019-01-15 147610060542018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH Shkresa Nr 5748/1 dt. 26.12.2018 pah pjes sit Nr.2 Fat 42 dt. 28.06.2018 ser 50803992 Kontrata nr. 5316/11 dt. 06.03.2017
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 23,410,000 2019-01-09 2019-01-15 147510060542018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH Shkresa Nr 5748/1 dt. 26.12.2018 dif Sit Nr.1 Fat 52 dt. 05.09.2017 ser 50803909 Kontrata nr. 5316/11 dt. 06.03.2017
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,386,000 2019-01-07 2019-01-14 145610060542018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Shkresa Nr.11854/1 dt 28.12.2018 Sit Nr.1 Fat Nr. 93 dt 26.12.2018 ser 60987793 Kon Nr.4118/7 dt 26.11.2018 Urdher Prokurimi nr.21 date 14.05.2018, Njoftimi I Fituesit buletini nr.46 dt 19.11.2018, Njoftimi i lidhjes kontra
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 58,368 2019-01-07 2019-01-14 143910060542018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.4645/1 dt. 24.12.2018 Sit perf Nr. 5 Fat Nr.34 dt. 30.05.2018 ser 50803984 Kontrata Nr. 3542/4 dt 11.09.13 Proces verbal kolaudimi date 31.05.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 237,303 2019-01-08 2019-01-14 143810060542018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr. 11696/1 dt. 24.12.2018 Sit Nr76 Fat Nr. 86 dt.20.12.2018 ser 60987786 Kontrata Nr. 3872/7 dt. 03.08.2015