Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Bicaj (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 36,000 2014-03-25 2014-03-26 6525410012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 2541001 boje fotokopje ft4771dt13.03.2014 S12328853 K.Bicaj Kukes
  Dega e Thesarit Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 9,300 2014-03-19 2014-03-20 3110100352014 Sherbime te tjera Dega e Thesarit Tirane . lik ft.sherb hardisku up dt 12.3.2014, form 5 dt 13.3.2014, seri 05089274 dt 13.3.2014
  Komuna Shtiqen (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 84,000 2014-03-11 2014-03-11 3525440012014 Unspecified 2544001 Komuna Shtiqen paisje zyre komp. fatnr 4459 dt26.02.2014
  Komuna Gjegjan (3330) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Puke 24,000 2014-03-06 2014-03-10 4527180012014 Unspecified komuna gjegjan puke kodi 2718001 kancelari fat.4458 dt.26.02.2014
  Bashkia Lushnje (0922) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Lushnje 113,999 2014-02-27 2014-03-03 10321290012014 Unspecified Bashkia lushnje blerje fotokopje dhe fat.15/1 dt.15.03.2013
  Bashkia Lushnje (0922) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Lushnje 6,000 2014-02-27 2014-03-03 10421290012014 Unspecified Bashkia lushnje 5% garanci blerje fotokopje dhe fat.15/1 dt.15.03.2013