Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 2,000 2014-08-21 2014-08-21 8810040762014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 drejt.pergji.patentave riparim kompjuteri,up nr 10 dt 10.06.2014,pv dt 10.06.2014,fat nr 4403 dt 23.07.2014,seri 15036990
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 263,514 2014-08-18 2014-08-19 118 1025041 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BLERJE KOMPJUTERA QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL 1025041 FATURA NR.4414 DT.08.08.2014 SERIA 15036751
  Sp. Puke (3330) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Puke 467,880 2014-08-14 2014-08-15 15810130832014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerjepaisje laborator ike paisje kompjutri fat 3496 dt.16.07.2014
  Qarku Shkoder (3333) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Shkoder 8,400 2014-08-06 2014-08-07 16620330012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KESHILLI QARKUT SHKODER FAT 15036984 dt 14.07.2014
  Aparati i Akademise (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 10,559 2014-08-07 2014-08-07 27010220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 AKADEMIA E SHKENCAVE blerje materiale kompj. Switch, u.p. nr 31 dt 29.07.2014, f.of. dt 29.07.2014, nj.fit. dt 31.07.2014, fat nr 4409 dt 01.08.2014, seri 15036996 fl.hyrje nr 23 dt 01.08.2014,
  Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 143,412 2014-08-06 2014-08-07 7810040762014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi 231 drejt.pergji.patentave pajisje up nr 9 dt 05.06.2014,ftese per ofert 09.06.2014,njoftim fit dt 13.06.2014,fat nr 4830 dt 18.06.2014,seri 15036963,fh nr 9 dt 18.06.2014
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 19,200 2014-08-05 2014-08-06 51410111502014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin BL FTESASH DHE POSTERASH/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 255,870 2014-07-29 2014-07-30 35110180012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHISH Bl mater.kompjuter urdh 244/1 dt 01.07.2014 pv 02.07.2014 fat 974/975 dt 04.07.2014 fh 7 dt 04.07.2014
  Drejtoria e Akreditimit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 24,000 2014-07-25 2014-07-29 5910040092014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 drejt.pergj.akreditimit sherbime printimi up 12 dt 4.6.14,ft.oferte 8.7.14,nj.fituesi 8.7.14 ft 4398 s 15036985 dt 15.7.14
  Bashkia Berat (0202) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Berat 240,000 2014-07-17 2014-07-21 44821020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 3495.dt.09.07.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 998,795 2014-07-15 2014-07-16 7310290452014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER BLERJE PAISJE FAT NR 4826 DT 17.06.2014 NR SER 15036958 KONTR 404 DT 04.07.2014 UP NR 7 DT 3.5.2014 NJOFT KONTR NJOFT FITUES
  Prefektura e qarkut Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 29,599 2014-07-15 2014-07-15 141 1016074 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016074 PREFEKTURA FAT NR 3317 DAT 30.06.2014
  Komuna Cerrave (1529) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Pogradec 164,400 2014-07-11 2014-07-14 156027060012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2706001 K. ÇERAVE POGRADEC LIK FAT= 15036964 DT 20.06.2014
  Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 66,000 2014-07-11 2014-07-14 17221070152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 0707 ND/JA SHERBIMIT KOMUNAL LIK FAT 4392 DT 9.7.2014
  Komuna Qender (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 8,386 2014-07-07 2014-07-08 133 2835001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale K QENDER 2835001BLERJE BOJE PRINTERI
  Universiteti Politeknik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 186,825 2014-07-04 2014-07-04 92310110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri UNIVERSITETI POLITEKNIK TVSH UIRDH 24.06.2014 FAT 4330 DT 29.10.2014 SERI 1005912 FH 10 DT 17.06.2014
  Universiteti Politeknik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 37,224 2014-07-04 2014-07-04 97610110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri UNIVERSITETI POLITEKNIK TVSH UIRDH 24.06.2014 FAT4245 DT 8.11.2013 SERI 10065827 FH 11 DT 17.06.2014
  Komuna Ujemisht (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 180,000 2014-06-27 2014-06-30 62/25420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri bl paisje kompjuterike ft18 S15036960 dt 18.06.2014 Ujmisht Kukes
  Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 59,998 2014-06-24 2014-06-24 5710870072014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje audio-vizuale 1087007231 AUT KOMB CERT ELEKTRONIK paisje audio vizuale up27.5.2014,f29.5.2014fh29.5.2014
  Galeria Kombetare e arteve (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 197,760 2014-06-24 2014-06-24 7210120212014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012021 GALERIA Blerje paisje elekt. Up 228 dt.26.05.14 njoftim fituesi 228/3 kont.228/4 dt.02.06.14 ft.4936 dt.04.06.14 seria 15036518 prev.228/1 dt.26.05.14 fh 9 dt.04.06.14