Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 96,000 2014-12-10 2014-12-10 16310051292014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave A.K.U, Dega Rajonale ,shpenz.miremb. paisjeve zyrave,fat nr 4463 dt 07.11.14,seri 15036800,u.p. nr 20 dt 29.10.14, p.v.nr1,2,dt 30-31.10.14 ,njfit.06.11.2014,f,oft. 30.10.14, u.b. marje dorezim nr 1189 dt 07.11.2014
  Aparati i Akademise (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 211,200 2014-12-05 2014-12-09 32910220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1022001 231 AKADEMIA E SHKENCAVE pagese kompjuteri,scaner,printer u.p. nr 38 dt 10.09.14, f.ofrt. dt 10.09.14, nj.fit. dt 18.09..14, fat nr 4442 dt 22.09..14.seri 15036779 f.hyrje nr 33 dt 01.12.14p.v.marje dorz dt 27.11.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Gjirokaster (1111) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 107,999 2014-12-03 2014-12-03 14110051242014 Kancelari 1005124 AUTORITETI KOMBETAR I USHQIMIT , BLERJE KANCELARIE FAT TAT 4460 SERIA 15036797 FH 23 DT 11.11.2014. UP 16 DT 22.10.2014.FTESE PER OFERTE,
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 846,948 2014-12-02 2014-12-02 47110170812014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 600-REP 5001 materiale nderlidhje kontrate 3547/3 dt 27.10.14, urdher 3547/1 dt 24.10.14 ,urdher zbatim kontrate 1318 dt 30.9.14 nj.fituesi 7798 dt 30.9.14 ft 5195,5196 dt 21.11.14 seri 17840628 fh 3 dt 21.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 1,305,180 2014-11-27 2014-12-01 45910170372014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake REP 3001,materiale nderlidhje kontrte 2922/1 dt 22.10.14 up 820 dt 20.6.14 nj.fituesi 7798 dt 30.9.14 urdher zbatim kontrate 2922/1 dt 20.10.14, ft 4479/4480 dt 21.11.14seri 17840718/17840719 fh 1,1/1 dt 21.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 1,142,040 2014-11-26 2014-11-26 67910170092014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake REPARTI 1001 materiale nderlidhje kontr. 3648 dt 31.10.14 ne vazhdim ft 5197/5198/5199 dt 20.11.14 seri 17840630/17840631/17840632 fh 5, 5/14 dt 20.11.14
  AKTI (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 36,000 2014-11-20 2014-11-21 17710870082014 Kancelari akti bl dosje up 25 dt 11.11.2014 nj. fit 14.11.2014 fat 4471 dt 14.11.2014 seri 17840710 fh 9 dt 14.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 3,393,710 2014-11-19 2014-11-20 65910170092014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake REPARTI 1001 materiale nderlidhje kontr. 3648 dt 31.10.14 up 880 dt 20.6.14 ,nj.fituesi 7798 dt 30.9.14 ft 4465 dt 12.11.14 seri 17840704 fh 4 dt 12.11.14
  Kuvendi Popullor (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 30,000 2014-11-18 2014-11-19 88910020012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Kuvendi kufje up 192 13.10.2014 ftese 13.10.2014 pv 16.10.14 fat 4461 fh 39 14.10.2014
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 336,000 2014-11-17 2014-11-18 23310880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Agjen per mbesh e shoq civile ,laptop,up 17 d 2/9/14,pv 2/9/14,fat 5087 d 12/9/14 s 15036719,fh 7 d 19/9/14
  Shkolla e Magjistratures (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 389,900 2014-11-14 2014-11-17 24410550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri SHKOLLA E MAGJISTRATURES BL. PAJISJE UP 31 DT 25.08.2014 PV 30.09.2014 FAT 5167 DT 22.10.2014 SERI 15036700 FH 12 DT 22.10.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 24,716 2014-11-07 2014-11-10 29410100402014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010040 DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip fotokopje kv dt 11.3.2014, seri 15036796 dt 21.10.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 3,240 2014-11-06 2014-11-07 19510111402014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Fak Shk Natyres ftesa up 55 dt 22.09.2014 fat 5134 dt 3.10.2014 seri 15036666 fh 32 dt 3.10.2014
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 80,039 2014-11-06 2014-11-06 41310940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje mat.te pergj. up 4641/1 14.1014 nj 16.10.14 pv p 16.10.14 fat 4455 16.10.14 fh 26 16.10.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 335,998 2014-10-30 2014-10-31 40310170812014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 602-REP 5001 materiale speciale up 3517 dt 8.10.14 ft oferte 3517/1 dt 8.10.14 nj.fituesi 9.10.14 ft seri 15036794/15036795 dt 20.10.14 fh 2 dt 20.10.14
  Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 35,988 2014-10-27 2014-10-27 14910160912014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016091 602,Drejt Pergjith Rez Materiale Shtet MIRMB PAISJE,UP 8 D 20/5/14,FAT 4453 D 14/10/14 S 15036790
  Avokati i Shtetit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 78,000 2014-10-23 2014-10-24 28610140582014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri avokati i shtetit, blerje printer,up nr 34 dt 15.09.14,njof fit dt 28.09.14,fat nr 4446 dt 30.09.14 sr 15036783,fh nr 6 dt 30.09.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 275,998 2014-10-15 2014-10-16 37310170812014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Reparti 5001 blerje materiale per funksion e paisjeve speciale up 3292/2 dt 24.9.14 ft.oferte 3292/3 dt 24.9.14 nj.fituesi 29.9.14 ft 4447/4448 dt 3.10.14 seri 15036784/15036785 fh 01 dt 3.10.14
  Bashkia Peshkopi (0606) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Diber 31,080 2014-10-16 2014-10-16 33721060012014 Kancelari BASHKIA PESHKOPI lik fat nr 4452dt 10.02.14
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 63,140 2014-10-14 2014-10-15 251101004020141 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip fotokopje kv dt 11.3.2014, seri 15036773 dt 9.9.2014