Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 40,001 2014-10-10 2014-10-15 252101004020141 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip printeri kv dt 11.3.2014, seri 15036976 dt 7.7.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 80,000 2014-10-13 2014-10-14 14010100512014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010051 dega e tatim taksavegjirokaster, mirembajtje paisje zyre, fatura nr 5113 dt 23.09.2014, seria 158036745
  Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 64,800 2014-10-13 2014-10-14 15310050352014 Kancelari DRBBUMK BLERJE kancelari toner u.p. nr 12 dt 24.09.2014, p.v. nr 1 dt 24.09.14,ft.ofert dt 24.09.14, fat nr 4445 seri 15036782 dt 29.09.2014,f.hyrje nr 13 dt 29.09.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 184,100 2014-10-08 2014-10-10 11410290452014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER PAISJE ELEKTRONIKE FAT NR 4439 DT 15.09.2014 NJOFTIM BULTIN APP DT 22.09.2014 KONTR DT 15.09.2014 AKT KOLAUDIMI KONTR DT 15.09.2014
  Komuna Bucimas (1529) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Pogradec 234,000 2014-10-09 2014-10-10 22627000012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK FAT= 15036787 DT 06.10.2014
  Bashkia Patos (0909) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Fier 102,000 2014-10-06 2014-10-07 53521120012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Patos 2112001 materiale
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 40,001 2014-10-06 2014-10-06 25210100402014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip printeri kv dt 11.3.2014, seri 15036976 dt 7.7.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 63,140 2014-10-06 2014-10-06 25110100402014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip fotokopje kv dt 11.3.2014, seri 15036773 dt 9.9.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 197,520 2014-09-24 2014-09-25 9510140472014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative D.P.Permbarimit lik shpenzime te tjera,up nr 6 dt 09.07.2014.fto nr 6 dt 09.07.2014,njof fit 15.07.2014,fat nr 4399 dt 17.07.2014 sr 15036986,fh nr 1 dt 17.07.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 359,998 2014-09-23 2014-09-24 29110120242014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 TOB kompjutera,up nr 77 dt 10.04.2014,ftese per oferte dt 15.07.2014,njofti fit dt 15.07.2014,fat nr 4408 dt 01.08.2014,seri 15036995,fh nr 93 dt 01.08.2014
  Komuna Xiber (0625) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Mat 71,997 2014-09-19 2014-09-22 15826550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Komuna Xiber (2655001)Lik. Bl.Paisje Kompjuteri & Fotokopje. Fat.Nr.4145 Dt.25.08.2014. Urdh.Prok. Nr.6 Dt.05.08.2014
  Dogana Elbasan (0808) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Elbasan 68,396 2014-09-12 2014-09-15 12310100882014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Dogana Elbasan Pajisje Kompjuterike
  Sp. Puke (3330) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Puke 359,998 2014-09-04 2014-09-08 16810130832014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 shp mirmbajtje fat.4425 dt.27.08.2014
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 165,960 2014-09-05 2014-09-08 24210240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231-Kon.Lart.Shteti blerje video regjistrues,diktofon up 74 dt 14.7.14 ft.oferte ,nj.fituesi 18.7.14 ft 4281 seri 10065863 dt 23.7.14
  Spitali Distrofik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 96,000 2014-09-05 2014-09-05 116101305420141 Kancelari QKMZHRF TIRANE kancelari Up.25 dt.17.07.2014 njft. fat.4404 dt. 25.07.2014 fh. 39730 dt. 25.07.2014
  Komisariati i Policise Kukes (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 96,000 2014-09-02 2014-09-03 18510161032014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016030 matriale paisje zyte fat nr 4413dt07.08.2014
  Dega e rezervave Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 119,998 2014-09-02 2014-09-03 6210160922014 Kancelari Drejt Raj Rez Mat Tirane,kancelari,up 19 d 13/8/14,pv 21/8/14,fat 4423 d 21/8/14 s 15036760,59,fh 22 d 21/8/14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 14,400 2014-08-21 2014-08-22 38710180012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHISH Miremb pajisje teknike up 260/5 dt 23.07.2014 pv 25.07.2014 fat 4407 dt 29.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 255,870 2014-08-21 2014-08-22 38610180012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHISH Miremb pajisje kompjutera up 244/1 dt 01.07.2014 pv 02.07.2014 fat 974 dt 04.07.2014 fh 7 dt 04.07.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 91,200 2014-08-20 2014-08-21 25910870102014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Komisioni i Prokurimeve Publike Bl materiale kompjuteri up 841 dt 15.05.2014 njoft fit 10.06.2014 fat 4418 dt 18.08.2014 4419 dt 18.08.2014 fh 12 dt 18.08.2014