Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Ujemisht (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 180,000 2014-06-24 2014-06-24 6225420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri bl paisje kompjuterike ft18 S15036960 dt 18.06.2014 Ujmisht Kukes
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 239,998 2014-06-18 2014-06-19 107 1029008 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BLERJE MONITOR SALLE E KONDICIONER GJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.4819 DT.11.06.2014 SERIA 15036951
  Sp. Laç (2019) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Laç 383,998 2014-06-09 2014-06-12 12610130752014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri SPITALI LAC PAGUAR UP NR 20 DT 20.05.2014 FORMUL NR 3 DT 22.05.2014 FT NR 4815 NR SERIE 12328897 DT 29.05.2014 FH NR 3 DT 29.05.2014 PV TD 29.05.2014 FLETE GARNACIE NR 20/2 DT 29.05.2014
  Bashkia Mamuras (2019) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Laç 172,800 2014-05-29 2014-05-30 19621620012014 Kancelari BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FT NR 4813 DT 22.05.2014 NR SERIE 12328895 UP NR 15 DT 29.04.2014 FH NR 9 DT 22.05.2014
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 299,998 2014-05-29 2014-05-29 90 1029008 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje BLERJE MONITOR E FOTOKOPJE GJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.SERIE 12328880
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 155,988 2014-05-22 2014-05-23 13910110012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011001 602Min.Arsimit materiale per funks.zyres up13,13.3.2014,f21.3.2014,s12328882,fh24.3.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 47,998 2014-05-20 2014-05-21 11310870062014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres AKSHI pagese per pajisje kompjuterike,UP nr.21dt.23.04.2014,ftese per oferte,procesverbal,njoftim fituesi dt.29.04.2014,FT nr.4842 dt.06.05.2014S/12328924,FH nr.12 dt.06.05.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 332,400 2014-05-19 2014-05-20 44/ 1013060 2014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1013060 PSIKIATRI TONERA BLERJE VOGEL FAT NR 4460 DT 26.02.2014
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Fier 15,000 2014-05-14 2014-05-15 9121110062014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 15,444 2014-05-14 2014-05-14 9810100402014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip kv dt 11.3.2014, seri 12328874 dt 8.4.2014
  Bashkia Mamuras (2019) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Laç 441,597 2014-05-12 2014-05-12 16421620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BASHKIA MAMURRAS LIKUJDUAR FT 4804 DT 09.05.2014 NR SERIE 12328886 FH NR 07 DT 09.05.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 9,000 2014-04-29 2014-05-06 13010060012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MTI, riparim fotokopje fat 4649 dt 08.04.2014 sr 12328731 pv 08.04.2014 memo 08.04.2014 up 26 dt 08.04.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 67,100 2014-05-05 2014-05-06 6410100512014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROKASTER SHPENZIME MIREMBAJTJE PAJISJE ZYRE UP NR 2 DT 25.03.2014 NE SERIAL 12328745
  Komuna Shtiqen (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 96,000 2014-04-30 2014-04-30 8725440012014 Kancelari 2544001 Komuna Shtiqen boj printi fat nr 4794dt19.04.2014seria12328876
  Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 140,208 2014-04-21 2014-04-22 291087007 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 600 AUT KOMB CERT ELEKTRONIK MATERIALE ZYRE UP 11 DT 28.02.2014 FT OFERTE 48 DT 28.02.2014 NJ. FIT 3.03.2014 FAT 1232877 DT 7.03.2014 FH 2 DT 11.03.2014
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 114,000 2014-04-18 2014-04-21 8221070082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2107008 QEA BLERJE KOMPJUTER, PRINTER
  Spitali Distrofik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 42,300 2014-04-11 2014-04-11 5010130542014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602,QKMZHRF TIRANE,njete kompj,up 15 d 3/3/14,pv 14/3/14,fat 4773 d 14/3/14
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 96,565 2014-04-07 2014-04-07 5810100402014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010040 DREJT RAJONALE TAT TIRANE. RIP ARIM PRITNER KONT 11.03.2014 UP 20 DT 21.02.2014 FTESE OFERTE FAT 4774+4775 DT 17.03.14+18.03.2014
  Dogana Kapshtice (1505) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Devoll 122,190 2014-04-03 2014-04-04 3710100852014 Kancelari DOGANA KAPSHTICE PER JUPITER COMPJUTER SYSTEM PER KANCELARI
  Komuna Bicaj (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 82,600 2014-03-25 2014-03-26 6625410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2541001 bl kompjutera ft4778dt21.03.2014 S12328860 K.Bicaj Kukes