Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 86,280 2014-12-19 2014-12-19 69910170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 180,000 2014-12-19 2014-12-19 69810170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Avokati i Shtetit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 12,240 2014-12-19 2014-12-19 36310140582014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca avokati i shtetit, Shpenzime blerje sti;lolapsa UP 65 dt.05.12.14 pcv 10.12.14 ftese oferte 4500 ft.10 dt.11.12.14 seri 17840739 fh 35 dt.11.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 9,900 2014-12-19 2014-12-19 71010170312014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM
  Shkolla profesionale "Stiliano Bandilli" Berat (0202) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Berat 27,598 2014-12-16 2014-12-18 410111752014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Stiliano Bandilli per Jupiter materjale informatike 1011175
  Qendra e muzeumeve(etnografik e onufri) Berat (0202) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Berat 135,599 2014-12-17 2014-12-18 15910120142014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre qendra e muzeumeve berat lik fat dhjetor 2014 pajisje
  Spitali Distrofik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 29,756 2014-12-16 2014-12-18 160101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QKMZHRF TIRANE mirmb kompjuteri up. 150 dt.03.03.2014 fat.4486(17840725Z) dt.03.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 2,700,948 2014-12-16 2014-12-17 24210170882014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602, REP 6640 MAT,URDHER MM LIDH KONTR 1738 D 27/10/14,NJF 8574/1 D 27/10/14,KONTR 901/1 D 9/10/14FAT 4512 D 1/12/14 S 17840851,FH 23 D 1/12/14
  Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 2,252,872 2014-12-16 2014-12-16 33610170902014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-REP 6620 blerje mater.nderlidhje up 820 dt 20.6.14urdh.lidhje zbatim kontr. 318 dt 30.9.14,kontr. 3765 dt 24.10.14, nj.fituesi 7798 dt 30.9.14 ft 4464,4465 dt 11.11.14 seri 17840702/17840703 fh 6 ,7 dt 11.11.14
  Spitali Shkoder (3333) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Shkoder 100,320 2014-12-12 2014-12-15 47410130232014 Kancelari SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 17840722 DT 01.12.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 21,600 2014-12-12 2014-12-12 41110940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT printime up 69 13.10.2014 pv 1,2, 3 16.10.2014
  Universiteti Politeknik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 217,494 2014-12-11 2014-12-12 184210110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri UNIVERSITETI POLITEKNIK rimb tvsh sh 10.12.2014 fat 28.4.2014 fh 24.6.2014
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 13,200 2014-12-10 2014-12-11 32710111362014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHPENZIME TE TJERA UNIVERSITETI 1011136 FATURA NR.5193 SERIA 17840626
  Universiteti Politeknik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 420,349 2014-12-10 2014-12-11 182110110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri UNIVERSITETI POLITEKNIK rimb tvsh sh 9.12.2014 fat 27.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 180,000 2014-12-10 2014-12-11 17610100582014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010058 Drejt Tatimeve Kuke fatura nr 24485dt 01.12.2014
  Universiteti Politeknik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 376,511 2014-12-10 2014-12-11 182010110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri UNIVERSITETI POLITEKNIK rimb tvsh sh 9.12.2014 fat 7.10.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 180,000 2014-12-10 2014-12-11 69810170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 35,440 2014-12-10 2014-12-11 68910170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 908,528 2014-12-10 2014-12-11 68810170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 86,280 2014-12-10 2014-12-11 69910170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE