Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER COMPUTER SYSTEMS All 58,850,917.00 126 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shkolla profesionale "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Lezhe 83,999 2014-12-29 2014-12-31 26610110202014 Sherbime te tjera DREJT ARSIM LEZHE LIK FAT.4526 DT.26.12.2014
  Parqet Kombetare Apolloni (0909) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Fier 139,505 2014-12-30 2014-12-31 6910120642014 Sherbime te printimit dhe publikimit Parku Apollon 1012064 materiale
  Dogana Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 395,998 2014-12-30 2014-12-31 18510100812014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BL. PAISJE KOMPJUTERI /DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TDO 0707/
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 19,199 2014-12-29 2014-12-31 90510170092014 Sherbime te printimit dhe publikimit REPARTI 1001 materiale up ft 4527 dt 26.12.14 seri 17840866 fh 1 d 26.12.14
  Prefektura e qarkut Fier (0909) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Fier 39,600 2014-12-26 2014-12-29 34010160642014 Kancelari Prefekti Qarkut Fier 1016064 likujdim fature
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 26,399,998 2014-12-24 2014-12-26 27210170882014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake REP 6640 MAT mirembajtje UMM 1459 dt 8.10.14 ur.lidh.zbat.kontr 1900 dt 21.11.14 kontr, 934/1 dt 25.11.14 nj.fit 9338/1 d 21.11.14 ft 5026 dt 15.12.14 s 17840908 fh. 24 d 15.12.14
  Qarku Vlore (3737) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Vlore 16,799 2014-12-24 2014-12-26 27620370012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 2037001 K QARKUT BLERJE KARTOLINA
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Elbasan 67,680 2014-12-26 2014-12-26 38710110992014 Kancelari kancelari Universiteti El
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 347,000 2014-12-26 2014-12-26 56110170372014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave REP 3001 riparime mirembajtje zyre,up nr 3459/2 dt 02.12.2014,pv nr 34598/3 dt 02.12.2014,fat nr 4325 dt 02.12.2014,seri 17840758
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 417,598 2014-12-24 2014-12-26 59110170812014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes REP 5001 mirembajtje paisje up 4550/1 dt 11.12.14, ft.of. 4550/2 d 11.12.14 nj.fit 16.12.14 ft 4519 s 17840858 nr 4520 s 17840859 dt 23.12.14
  Komuna Leshnje (0232) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Skrapar 38,400 2014-12-23 2014-12-24 17227420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2742001 Skrapar;Komuna Leshnje;Fature nr.4837/15036970 dt 14.10.2014 ur-prok 06 dt 23.06.2014
  Drejtoria e Pyjeve Kukes (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 31,199 2014-12-23 2014-12-24 21910260152014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1026015 paisje kompjutrash fat 4509dt 18.12.2014
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kavaje 17,999 2014-12-22 2014-12-23 21910280112014 Kancelari PROKURORIA LIKUIDIM FAT 4511 DT 18.12.2014 KANCELARI UP 35 DT 11.12.2014
  Komuna Surroj (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 312,000 2014-12-23 2014-12-23 16725490012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2549001 Komuna Surroj paisje zyre fat seria 17840721 dt 01.12..2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Korçe 6,600 2014-12-19 2014-12-23 35721220172014 Libra dhe publikime profesionale ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE CERTIFIKATA PER PROJEKTIN E BASHKISE FAT.4489 DT 03.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 3,261,600 2014-12-22 2014-12-23 26710170882014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes REP 6640 shpenz.riparim nderlidhje urdher MM 1490 dt 14.10.14 ur.lidh.zbat.kontr. 1856 dt 13.11.14 nj.fituesi 9144/1 dt 13.11.14 kontr. 1085/1 dt 18.11.14 ft 9144/1 dt 16.12.14 seri 17840768
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 35,440 2014-12-19 2014-12-22 689/110170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Durres 908,528 2014-12-19 2014-12-22 688/110170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Avokati i Shtetit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 24,000 2014-12-19 2014-12-19 36410140582014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca avokati i shtetit, broshura per konference,up nr 63 dt 05.12.2014 pv dt 10.12.2014 fat nr 4517 dt 11.12.2014 sr 17840856 fh nr 34 dt 11.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Gjirokaster 92,000 2014-12-18 2014-12-19 17210100512014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE, SHPENZIME PER MIREMBAJTJEN E PAISJEVE TE ZYRAVE,