Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 41,770 2014-03-19 2014-03-20 253910012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Labinot Mal 2391001 Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,995,275 2014-03-12 2014-03-13 2223910012014 Unspecified paaftesi Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-03-12 2014-03-13 2323910012014 Unspecified paaftesi Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,016,825 2014-03-05 2014-03-05 2023910012014 Unspecified Komuna Labinot Mal ndihm paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-03-05 2014-03-05 2123910012014 Unspecified Komuna Labinot Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 58,500 2014-02-06 2014-02-07 133910012014 Unspecified ndihma paaftesi Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 42,270 2014-02-06 2014-02-07 113910012014 Unspecified paga Komuna Labinot Mal 2391001 Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 842,727 2014-02-06 2014-02-07 103910012014 Unspecified paga Komuna Labinot Mal 2391001 Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 14,035,900 2014-02-06 2014-02-07 123910012014 Unspecified ndihma paaftesi Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-01-21 2014-01-21 93910012014 Unspecified tatim ne burim Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 39,668 2014-01-07 2014-01-15 223910012014 Unspecified paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 20,000 2014-01-07 2014-01-15 323910012014 Unspecified paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 816,678 2014-01-07 2014-01-15 PT123910012014 Unspecified paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj