Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-11-12 2014-11-13 16323910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot Mal tatim keshilltar ,roje
  Komuna Labinot Mal (0808) GJERGJI DHIMA Elbasan 79,200 2014-11-12 2014-11-13 15523910012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Labinot Mal projekt
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 452,920 2014-11-07 2014-11-07 15123910012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj komuna Labinot- Mal mirmbajtje rruge
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 603,129 2014-11-06 2014-11-06 14823910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave KomunaLabinot - Mal ndertim ure
  Komuna Labinot Mal (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 28,401 2014-11-05 2014-11-06 14623910012014 Elektricitet 2391001 Komuna Labinot-Mal energji
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 32,009 2014-11-05 2014-11-06 14723910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot-Mal shpenzime poste
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-11-04 2014-11-05 15023910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,711,425 2014-11-04 2014-11-04 14923910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi invalid
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 41,762 2014-11-03 2014-11-03 14523910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 663,434 2014-11-03 2014-11-03 14423910012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) KUJTIM SHPATARAKU Elbasan 9,900 2014-10-27 2014-10-28 14323910012014 Kancelari Komuna Labinot-Mal kancelari
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-10-20 2014-10-20 13823910012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Komuna Labinot-Mal tatim keshilltar, Roje, perforcues
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 1,049,751 2014-10-17 2014-10-17 13923910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot-Mal ndertim ure
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA CREDINS Elbasan 310,000 2014-10-15 2014-10-15 14223910012014 Te tjera transferta tek individet Komuna Labinot -Mal ndihma fond emergjence Shkelzen Bozhiqi Nr I90418081W
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,387,260 2014-10-15 2014-10-15 14123910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot -Mal ndihma
  Komuna Labinot Mal (0808) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Elbasan 613,177 2014-10-08 2014-10-09 13223910012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Komuna Labinot-Mal vendim gjyqi Veli Allusta
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 195,075 2014-10-01 2014-10-02 12923910012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Komuna Labinot Mal paga keshilltar,roje
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 656,825 2014-10-01 2014-10-02 12723910012014 Paga baze Komuna Labinot Mal paga Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,704,975 2014-10-01 2014-10-02 13023910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal paaftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-10-01 2014-10-02 13123910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal paaftesi