Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 285,774 2014-12-31 2014-12-31 20523910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal rrethim Gurra
  Komuna Labinot Mal (0808) GJERGJI DHIMA Elbasan 7,536 2014-12-29 2014-12-30 19623910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal supervizor
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 467,653 2014-12-29 2014-12-30 20423910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal ndertim muri
  Komuna Labinot Mal (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 4,800 2014-12-29 2014-12-30 19823910012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Komuna Labinot Mal kolaudim
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,653,760 2014-12-29 2014-12-30 19923910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot Mal ndihma ekonomike
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,800 2014-12-29 2014-12-30 20323910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal paaftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 4,800 2014-12-29 2014-12-30 19723910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal kolaudim ure
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 6,000 2014-12-29 2014-12-30 20123910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal paaftesi shperblim
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,756,300 2014-12-29 2014-12-30 20223910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal paaftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,989,000 2014-12-29 2014-12-30 20023910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot Mal ndihm paftesi, shperblim
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 129,180 2014-12-24 2014-12-26 19523910012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Komuna Labinot Mal riparime
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 343,834 2014-12-24 2014-12-24 19323910012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Labinot Mal ndertim ure
  Komuna Labinot Mal (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 970 2014-12-18 2014-12-18 19123910012014 Elektricitet 2391001 Komuna Labinot- Mal kamat vonesa nga rakordimi
  Komuna Labinot Mal (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 16,888 2014-12-18 2014-12-18 19223910012014 Uje Komuna Labinot Mal uje Nentor kontrat 18214
  Komuna Labinot Mal (0808) ARLIND MUCA Elbasan 382,800 2014-12-16 2014-12-17 18923910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Komuna Labinot Mal paisje
  Komuna Labinot Mal (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 26,657 2014-12-17 2014-12-17 19023910012014 Elektricitet 2391001 komuna Labinot- Mal energji
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 16,102 2014-12-16 2014-12-17 18823910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot-Mal posta
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA CREDINS Elbasan 49,999 2014-12-16 2014-12-17 18723910012014 Te tjera transferta tek individet komuna Labinot Mal fatkeqesi Shkelzen Bozhiqi nr.9041808W
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,800 2014-12-15 2014-12-15 18623910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,695,600 2014-12-15 2014-12-15 18523910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi