Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) ZEQIRI Elbasan 666,260 2014-05-21 2014-05-22 5623910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri materiale Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 9,182 2014-05-21 2014-05-22 6123910012014 Sherbime telefonike telefon Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 29,928 2014-05-21 2014-05-22 5723910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative komision per posten Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 170,230 2014-05-21 2014-05-22 5523910012014 Elektricitet 2391001 energji Komuna Labinot Mal Elbasan kontrate B50465,B51151,B62903,B62906,B62909,B62912,B62981,B53013,B62902,B53011,B53014,B53016
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-05-21 2014-05-22 6023910012014 Pagese paaftesie ndihma Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 63,871 2014-05-21 2014-05-22 5823910012014 Uje uje Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-05-19 2014-05-20 543910012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni tatim keshilltare Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 844,335 2014-05-05 2014-05-06 473910012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 40,890 2014-05-05 2014-05-06 483910012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 43,350 2014-04-17 2014-04-18 4223910012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni tatim keshilltare Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 720,530 2014-04-16 2014-04-16 PT4323910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve investim Komuna Lab Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,860,825 2014-04-15 2014-04-16 4523910012014 Ndihme ekonomike ndihma Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-04-15 2014-04-16 4623910012014 Pagese paaftesie ndihma Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 15,946 2014-04-04 2014-04-07 3523910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative komision per posten Komuna Labinot Mal
  Komuna Labinot Mal (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 135,358 2014-04-04 2014-04-07 3623910012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit sigurim mjete Komuna Labinot Mal
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 824,799 2014-04-04 2014-04-04 3323910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 41,770 2014-04-04 2014-04-04 3423910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-03-20 2014-03-21 3123910012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni tatim ne burim Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 68,150 2014-03-20 2014-03-21 322910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative komision per posten Komuna Labinot Mal 2391001
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 842,727 2014-03-19 2014-03-20 243910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal 2391001 Nuredin Karaj