Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 41,770 2014-10-01 2014-10-02 12823910012014 Shtese page per funksionin Komuna Labinot Mal paga Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 12,284 2014-09-25 2014-09-26 12523910012014 Uje komuna Labinot-mal uje kontrat 18214
  Komuna Labinot Mal (0808) RAMA - GRAF Elbasan 28,400 2014-09-25 2014-09-26 12423910012014 Sherbime te tjera komuna Labinot-mal shebime tjera
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 213,975 2014-09-19 2014-09-19 12023910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot-Mal keshilltar ,roje,perforcues
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,366,400 2014-09-19 2014-09-19 12223910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot-Mal ndihma ekonomike
  Komuna Labinot Mal (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 462,558 2014-09-19 2014-09-19 121236910012014 Kancelari Komuna Labinot-Mal kancelari
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 23,775 2014-09-15 2014-09-16 11923910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot-Mal tatim keshilltar,roje,perforcues televiziv
  Komuna Labinot Mal (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 9,487 2014-09-08 2014-09-09 11223910012014 Sherbime telefonike Komuna Labinot- Mal telefon kod 110079347
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-09-03 2014-09-04 10823910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,052,000 2014-09-03 2014-09-04 10723910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 62,446 2014-09-03 2014-09-04 11123910012014 Elektricitet 2391001 Komuna Labinot-Mal energji qershor.korrik.gusht
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 25,713 2014-09-03 2014-09-04 11023910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot-Mal komision poste
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 656,825 2014-09-01 2014-09-01 10523910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 41,545 2014-09-01 2014-09-01 10623910012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,290,200 2014-08-25 2014-08-25 10423910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot Mal ndihme ekonomike
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 28,075 2014-08-12 2014-08-12 10023910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot-Mal tatim keshilltar,roje perforcues
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,037,000 2014-08-07 2014-08-08 10223910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot -Mal paaftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-08-07 2014-08-08 10323910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot -Mal ndihma ekonomike
  Komuna Labinot Mal (0808) SOFIJE TOPUZI Elbasan 2,400 2014-08-06 2014-08-07 10123910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Labinot-Mal Kolaudator
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 909,500 2014-08-04 2014-08-05 9323910012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj