Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,582,800 2014-12-15 2014-12-15 18423910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot-Mal ndihma
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 500,000 2014-12-09 2014-12-10 18323910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal ndertim ure
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 23,775 2014-12-02 2014-12-03 18223910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot Mal tatim keshilltar,roje perforcues televiziv
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 663,434 2014-12-02 2014-12-03 17023910012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 213,975 2014-12-01 2014-12-03 17223910012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Komuna Labinot-Mal keshilltar roje,perforcues televiziv
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA CREDINS Elbasan 225,000 2014-12-02 2014-12-02 17623910012014 Grant per femije te lindur Komuna Labinot-Mal shperblim lindje Shkelzen Bozhiqi nr90418081W
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,633,392 2014-12-02 2014-12-02 17523910012014 Te tjera transferime korrente Komuna Labinot-Mal emergjence (Hamdi Uruci nr, llog 405021479)
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,762,750 2014-12-02 2014-12-02 17323910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 20,400 2014-12-02 2014-12-02 17423910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot-Mal paftesi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 41,382 2014-12-01 2014-12-01 17123910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 730,440 2014-11-26 2014-11-27 16823910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Komuna Labinot Mal riparime
  Komuna Labinot Mal (0808) PISHA / TIRANE (K12526207V) Elbasan 480,000 2014-11-25 2014-11-26 16723910012014 Sherbim per ngrohje Komuna Labinot Mal dru zjarri
  Komuna Labinot Mal (0808) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Elbasan 21,210 2014-11-25 2014-11-25 16923910012014 Sherbime telefonike Komuna Labinot Mal telefon kod 110079347
  Komuna Labinot Mal (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 28,528 2014-11-19 2014-11-19 16623910012014 Elektricitet 2391001 Komuna Labinot-Mal energji
  Komuna Labinot Mal (0808) FLORENC DOKA Elbasan 118,400 2014-11-18 2014-11-19 15423910012014 Sherbime te tjera Komuna Labinot-Mal sherbime tjera
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,415,880 2014-11-13 2014-11-14 16423910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot- Mal ndihme ekonomike
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 474,720 2014-11-12 2014-11-13 15323910012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Labinot-Mal materiale shpenzime transporti
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 22,856 2014-11-12 2014-11-13 15623910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot Mal kom poste
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 195,075 2014-11-12 2014-11-13 15723910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot Mal keshilltar ,roje
  Komuna Labinot Mal (0808) NONDA JANI Elbasan 26,400 2014-11-12 2014-11-13 15223910012014 Sherbime te tjera Komuna Labinot-Mal riparim fotokopje