Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Labinot Mal (0808) All All 108,808,523.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 42,558 2014-08-04 2014-08-04 9423910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,290,660 2014-07-23 2014-07-24 9223910012014 Ndihme ekonomike Komuna Labinot Mal ndihma ekonomike
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-07-16 2014-07-17 8923910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Labinot- Mal tatim keshilltar ,roje
  Komuna Labinot Mal (0808) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Elbasan 500,000 2014-07-14 2014-07-15 9023910012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Komuna Labinot Mal vendim gjyqi Veli Allustaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,413,425 2014-07-11 2014-07-14 8223910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal pafesi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 178,875 2014-07-11 2014-07-14 8123910012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Komuna Labinot Mal keshilltar
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-07-11 2014-07-14 8323910012014 Pagese paaftesie Komuna Labinot Mal pafesi
  Komuna Labinot Mal (0808) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Elbasan 200,000 2014-07-04 2014-07-07 PT7823910012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Komuna Labinot -Mal vendim Gjyqi
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 665,869 2014-07-02 2014-07-03 7923910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 42,558 2014-07-02 2014-07-03 8023910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) ORTI OIL Elbasan 2,700,000 2014-07-02 2014-07-03 7723910012014 Karburant dhe vaj Komuna Labinot -Mal karburant
  Komuna Labinot Mal (0808) LA NUOVA Elbasan 474,000 2014-06-27 2014-06-27 7623910012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Komuna Labinot Mal goma
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 15,798 2014-06-19 2014-06-20 7423910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative komisionper posten Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 21,675 2014-06-19 2014-06-20 7323910012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltare Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,837,625 2014-06-09 2014-06-10 6623910012014 Pagese paaftesie ndihma Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 19,500 2014-06-09 2014-06-10 6723910012014 Pagese paaftesie paaftesi Komuna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 178,875 2014-06-09 2014-06-10 6523910012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare Kouna Labinot Mal Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 665,460 2014-06-04 2014-06-05 6323910012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 40,890 2014-06-04 2014-06-05 6423910012014 Paga baze paga Komuna Labinot Mal Nuredin Karaj
  Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,066,175 2014-05-21 2014-05-22 5923910012014 Kompensime speciale te tjera ndihma Komuna Labinot Mal Elbasan