Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) B O L V - O I L SHA Fier 215,304 2014-11-13 2014-11-14 62521120012014 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) EURO-GAZ Fier 21,250 2014-11-13 2014-11-14 62721120012014 Sherbim per ngrohje Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) ABISSNET Fier 19,020 2014-11-12 2014-11-12 61521120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 internet
  Bashkia Patos (0909) BANKA E TIRANES Fier 300,000 2014-11-12 2014-11-12 62321120012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Patos 2112001 ndihma per fatekeqesi
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-11-12 2014-11-12 61721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108257 fat. 614384554 Korrik 2014
  Bashkia Patos (0909) ABISSNET Fier 547 2014-11-12 2014-11-12 61621120012014 Sherbime telefonike Bashkia Patos 2112001 telefon
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 22,000 2014-11-12 2014-11-12 61421120012014 Udhetim i brendshem Bashkia Patos 2112001 djeta
  Bashkia Patos (0909) ILIR ÇEKANI Fier 7,200 2014-11-10 2014-11-10 60821120012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Fier 1,960 2014-11-10 2014-11-10 61121120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 kolaudim mjeti
  Bashkia Patos (0909) NATASHA MYRTAJ Fier 14,280 2014-11-10 2014-11-10 60621120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 8,899,950 2014-11-10 2014-11-10 61321120012014 Pagese paaftesie Bashkia Patos 2112001 paaftesi Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) NGRACAN 1934 Fier 4,066,434 2014-11-10 2014-11-10 60521120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) BANKA E TIRANES Fier 3,900 2014-11-10 2014-11-10 60921120012014 Shpenzime per honorare Bashkia Patos 2112001 shpenzime te ndryshme
  Bashkia Patos (0909) KLARITA DEMAJ Fier 7,800 2014-11-10 2014-11-10 61321120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) NDERMARJA E UJESJELLSIT PATOS Fier 200,400 2014-11-10 2014-11-10 60421120012014 Uje Bashkia Patos 2112001 uje Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 15,324 2014-11-10 2014-11-10 60321120012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) STE - LA 2000 Fier 878,359 2014-11-10 2014-11-10 60721120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 12,906 2014-11-10 2014-11-10 61021120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 taksa mjeti
  Bashkia Patos (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 22,430 2014-11-03 2014-11-04 60121120012014 Shtese page per funksionin Bashkia Patos 2112001 vendim gjyqi per Aqim Myrtaj
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 2,039,116 2014-11-03 2014-11-04 59821120012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Patos 2112001 paga Tetor 2014