Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 100,650 2014-10-27 2014-10-28 55921120012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 59021120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .615064524 Gusht 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 22,377 2014-10-27 2014-10-28 58321120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C301381 fat .61632430 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) TONIN LAMÇAJ Fier 5,000 2014-10-23 2014-10-24 55821120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) BANKA E TIRANES Fier 406,300 2014-10-23 2014-10-24 55621120012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren Bashkia Patos 2112001 shpenzime gjyqesore per Rronje Riza Likaj
  Bashkia Patos (0909) J O R D I L SH.A. Fier 9,065 2014-10-23 2014-10-24 55521120012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Bashkia Patos 2112001 mirembajtje
  Bashkia Patos (0909) GIULIO VALENTE Fier 7,000 2014-10-20 2014-10-21 55421110202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bashkia Patos 2112001 mirembajtje
  Bashkia Patos (0909) EURO-GAZ Fier 11,900 2014-10-17 2014-10-20 54821120012014 Sherbim per ngrohje Bashkia Patos 2112001 gaz Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) KLARITA DEMAJ Fier 7,800 2014-10-17 2014-10-20 54221120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho mjeti
  Bashkia Patos (0909) "SHENDELLI" Fier 412,120 2014-10-17 2014-10-20 55121120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 rere bituminoze
  Bashkia Patos (0909) NDERMARJA E UJESJELLSIT PATOS Fier 210,000 2014-10-17 2014-10-20 54521120012014 Uje Bashkia Patos 2112001 uje Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 496,242 2014-10-17 2014-10-20 55021120012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci objekti
  Bashkia Patos (0909) ERLINDA NAKA Fier 25,000 2014-10-17 2014-10-20 55221120012014 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia Patos 2112001 paradhenie per kopesht
  Bashkia Patos (0909) ABISSNET Fier 19,020 2014-10-17 2014-10-20 54321120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 internet Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) B O L V - O I L SHA Fier 199,212 2014-10-17 2014-10-20 54621120012014 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 346,724 2014-10-17 2014-10-20 54921120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci objekti
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 8,282 2014-10-17 2014-10-20 54121120012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) START CO Fier 122,772 2014-10-17 2014-10-20 54721120012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 ushqime Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) ABISSNET Fier 459 2014-10-17 2014-10-20 54421120012014 Sherbime telefonike Bashkia Patos 2112001 telefon Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA E TIRANES Fier 47,000 2014-10-20 2014-10-20 55321110202014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Patos 2112001 ndihma te menjehershme