Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 527,410 2014-11-03 2014-11-04 59921120012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Patos 2112001 paga Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 132,869 2014-11-03 2014-11-04 60021120012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Patos 2112001 paga Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) ARBEN NEBIU(L02518406I) Fier 50,080 2014-11-04 2014-11-04 55721120012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,639,615 2014-11-04 2014-11-04 60221120012014 Ndihme ekonomike Bashkia Patos 2112001 ndihma ekonomike Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) START CO Fier 25,956 2014-10-29 2014-10-30 54821120012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 likujdim fat
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 57421120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C106833 fat .616742632 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 58621120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti E 108258 fat .616333113 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 58121120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C106238 fat .616742629 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 56721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C138996 fat .616332412 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 9,962 2014-10-27 2014-10-28 56621120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108264 fat .616742636 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 25,955 2014-10-27 2014-10-28 56521120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108291 fat .616332406 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 58821120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti E 108251 fat .616333112 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 839 2014-10-27 2014-10-28 58421120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti E 159123 fat .616743788 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 772 2014-10-27 2014-10-28 58221120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C106239 fat .61632404 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 4,602 2014-10-27 2014-10-28 57821120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C107863 fat .616332415 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,771 2014-10-27 2014-10-28 57321120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C107861 fat .616332417 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 35,716 2014-10-27 2014-10-28 57121120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C138927 fat .616743802 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 21,537 2014-10-27 2014-10-28 57021120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C139146 fat .616332414 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 9,844 2014-10-27 2014-10-28 56921120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C138999 fat .616332408 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 21,940 2014-10-27 2014-10-28 59421120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .610759548 Prill 2014