Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 535,000 2014-12-10 2014-12-10 68721120012014 Grant per femije te lindur Bashkia Patos 2112001 shperblim lindje
  Bashkia Patos (0909) KOMBI SHPK Fier 38,000 2014-12-09 2014-12-10 67821120012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Bashkia Patos 2112001 shpenzime per media
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 8,604 2014-12-09 2014-12-10 68521120012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) DONIKA GJIKA (L12510412N) Fier 37,500 2014-12-09 2014-12-10 68021120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 kurora e buqeta me lule
  Bashkia Patos (0909) ENDRIT ULIGAJ Fier 30,000 2014-12-09 2014-12-10 68221120012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Patos 2112001 materiale
  Bashkia Patos (0909) KLARITA DEMAJ Fier 7,800 2014-12-09 2014-12-10 68421120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho makine
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 58,500 2014-12-10 2014-12-10 68821120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 shpenzime per aktivitet
  Bashkia Patos (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 6,500 2014-12-10 2014-12-10 68821120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 tatim ne burim per aktivitet
  Bashkia Patos (0909) YMERAJ 1 Fier 39,600 2014-12-09 2014-12-10 67721120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 certifikata nderi
  Bashkia Patos (0909) YMERAJ 1 Fier 238,800 2014-12-05 2014-12-09 67321120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 276,210 2014-12-05 2014-12-05 67421120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 Keshilltare Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 30,690 2014-12-05 2014-12-05 67521120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 tatim keshilltare Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 25,000 2014-12-05 2014-12-05 67221120012014 Te tjera shperblime per personelin Bashkia Patos 2112001 paga Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 97,230 2014-12-02 2014-12-02 67021120012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Patos 2112001 paga Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 535,590 2014-12-02 2014-12-02 66921120012014 Paga baze Bashkia Patos 2112001 paga Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 1,964,197 2014-12-02 2014-12-02 66821120012014 Paga baze Bashkia Patos 2112001 paga Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 22,430 2014-12-02 2014-12-02 67121120012014 Shtese page per funksionin Bashkia Patos 2112001 pagese per Agim Myrtaj
  Bashkia Patos (0909) RAN G NOI Fier 37,367 2014-11-25 2014-11-26 66721120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) TECHNO - ALB Fier 1,350,000 2014-11-25 2014-11-26 66421120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje pastrimi per rruget Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) "SHENDELLI" Fier 523,076 2014-11-25 2014-11-26 66621120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 likujdim fature