Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,939 2014-10-27 2014-10-28 57921120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C101022 fat .616332428 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 8,769 2014-10-27 2014-10-28 57621120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C105391 fat .616332409 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 12,045 2014-10-27 2014-10-28 56221120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108249 fat .616333109 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 59121120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .607349990 Janar 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,771 2014-10-27 2014-10-28 57721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108254 fat .616743453 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 4,922 2014-10-27 2014-10-28 57221120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108255 fat .616743452 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 40,890 2014-10-27 2014-10-28 56321120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C108256 fat .616743454 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 59621120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .613206908 Qershor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 59521120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .612029749 Maj 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 59321120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .609683214 Mars 2014
  Bashkia Patos (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 52,497 2014-10-27 2014-10-28 56021120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 1,108 2014-10-27 2014-10-28 57521120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C105392 fat .616332411 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 41,126 2014-10-27 2014-10-28 56121120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C107860 fat .616332419 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,999 2014-10-27 2014-10-28 58921120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108291 fat .611630329 Maj 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 4,300 2014-10-27 2014-10-28 58521120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti E 101323 fat .616743781 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 6,366 2014-10-27 2014-10-28 58021120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C101754 fat .616742634 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 22,612 2014-10-27 2014-10-28 56821120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C138997 fat .616743789 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 47,224 2014-10-27 2014-10-28 56421120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C138995 fat .616742635 Shtator 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 59221120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti C 108257 fat .618510071 Shkurt 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-27 2014-10-28 58721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti E 108257 fat .616333112 Shtator 2014