Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-11-21 2014-11-24 66021120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1E150080101323 fat. 617930743 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,603 2014-11-21 2014-11-24 64821120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150020107861 fat. 617929216 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-11-21 2014-11-24 65921120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150110159123 fat. 617930750 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 106,511 2014-11-21 2014-11-24 63821120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150051108256 fat. 617930303 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 8,685 2014-11-21 2014-11-24 65521120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150028101754 fat. 617929226 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 8,265 2014-11-21 2014-11-24 65321120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150020107863 fat. 617929215 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-11-21 2014-11-24 64221120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150016138996 fat. 616983691 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 1,209 2014-11-21 2014-11-24 66121120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150053108258 fat. 616983890 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 45,174 2014-11-21 2014-11-21 63621120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150020107860 fat. 617929217 Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 37,000 2014-11-21 2014-11-21 66321120012014 Paga baze Bashkia Patos 2112001 ndihme e menjehershme
  Bashkia Patos (0909) GJERGJEFI Fier 88,320 2014-11-18 2014-11-19 63221120012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 29,790 2014-11-18 2014-11-18 62921120012014 Sherbime te tjera TATIM NE BURIM BASHKIA PATOS
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 268,110 2014-11-18 2014-11-18 62821120012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TETOR 2014 BASHKIA PATOS
  Bashkia Patos (0909) ALBAMEDIA Fier 130,297 2014-11-18 2014-11-18 63021120012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BOJE KOMPJUTERASH BASHKIA PATOS
  Bashkia Patos (0909) ERSI/M Fier 17,998 2014-11-18 2014-11-18 63521120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE PUNIMESH BASHKIA PATOS
  Bashkia Patos (0909) TURKESHI Fier 17,640 2014-11-18 2014-11-18 63121120012014 Shpenzime te tjera transporti PAGESE PER BASHKINE PATOS
  Bashkia Patos (0909) "SHENDELLI" Fier 535,500 2014-11-18 2014-11-18 63321120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RERE BITUMINOZE BASHKIA PATOS
  Bashkia Patos (0909) REXHEP BEHARI Fier 2,400 2014-11-13 2014-11-14 62421120012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 6,000 2014-11-13 2014-11-14 62421120012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) START CO Fier 257,103 2014-11-13 2014-11-14 62621120012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 likujdim fature