Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) ABISSNET Fier 19,020 2014-12-15 2014-12-16 70321120012014 Sherbime te tjera Bashkia Patos 2112001 internet nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 59,051 2014-12-15 2014-12-16 708721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150051108256fat. 619117712 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 1,377 2014-12-15 2014-12-16 73121120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150053108258 fat. 618650836 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 7,962 2014-12-15 2014-12-16 7183721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C1500201078615 fat. 618650154 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 9,222 2014-12-15 2014-12-16 7143721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150009138999 fat. 618650147 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 100,000 2014-12-15 2014-12-16 73321120012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Patos 2112001 shpenzime per fatekeqesi
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 4,000 2014-12-15 2014-12-16 70221120012014 Udhetim i brendshem Bashkia Patos 2112001 djeta nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-12-15 2014-12-16 712721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150016138996 fat. 619116833 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 7,610 2014-12-15 2014-12-16 72521120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150028101754 fat. 619116837 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 19,353 2014-12-15 2014-12-16 7173721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150051108255 fat. 619117711 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 43,780 2014-12-15 2014-12-16 7163721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150177138927 fat. 619118076 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 23,435 2014-12-15 2014-12-16 713721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150127138997 fat. 619118063 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 17,215,800 2014-12-15 2014-12-15 70521120012014 Pagese paaftesie Bashkia Patos 2112001 paaftesi Nentor- Dhjetor 2014 te prapambetur 2014
  Bashkia Patos (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 9,480 2014-12-12 2014-12-12 70121120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 taksa mjeti
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,670,312 2014-12-12 2014-12-12 68821120012014 Ndihme ekonomike Bashkia Patos 2112001 ndihma ekonomike Tetor 2014
  Bashkia Patos (0909) 4 A-M Fier 2,463,766 2014-12-10 2014-12-10 68621120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Patos 2112001 rik. Shkolle Zhani Ciko
  Bashkia Patos (0909) AUREL LUTAJ Fier 20,500 2014-12-09 2014-12-10 68021120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 aktivitete
  Bashkia Patos (0909) LIRI HOXHA Fier 33,750 2014-12-09 2014-12-10 68321120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 aktivitete
  Bashkia Patos (0909) TONIN LAMÇAJ Fier 28,100 2014-12-09 2014-12-10 67921120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 shpenzime per dekor
  Bashkia Patos (0909) MIREL STAROVA Fier 360,000 2014-12-09 2014-12-10 67621120012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia Patos 2112001 kostume popullore