Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 2,065 2014-11-07 2014-11-10 27621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 maj 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26821450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 nentor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 korrik 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 13,808 2014-11-07 2014-11-10 29621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 shtator 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 23321450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 maj 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 440 2014-11-07 2014-11-10 26121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 mars 2012
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 19,420 2014-11-07 2014-11-10 25721450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 dhjetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 2,099 2014-11-07 2014-11-10 25521450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 tetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 18,798 2014-11-07 2014-11-10 24921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 prill 2012
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 13,440 2014-11-07 2014-11-10 27121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 nentor 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 7,055 2014-11-07 2014-11-10 29821450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 nentor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 6,820 2014-11-07 2014-11-10 29721450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 tetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 3,695 2014-11-07 2014-11-10 29021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 prill 2012
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 2,620 2014-11-07 2014-11-10 28421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100375 maj 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 24221450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 shtator 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 23921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 qershor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 100 2014-11-07 2014-11-10 23021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 shkurt 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 73,443 2014-11-06 2014-11-06 21421450012014 Shtese page per funksionin Bashkia B.Curri Tropoje paga permbledhse bordoroje tetor 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-11-06 2014-11-06 21521450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia B.Curri Tropoje paga permbledhse bordoroje tetor 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 629,736 2014-11-06 2014-11-06 21321450012014 Paga baze Bashkia B.Curri Tropoje paga permbledhse bordoroje tetor 2014