Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 772 2014-11-07 2014-11-10 27221450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 prill 2012
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 5,611 2014-11-07 2014-11-10 24721450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 tetor 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 24521450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 dhjetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 22221450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per qershor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 640 2014-11-07 2014-11-10 22121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per prill 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 23421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 qershor 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 3,342 2014-11-07 2014-11-10 25321450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 korrik 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 29,735 2014-11-07 2014-11-10 25021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 mars 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100374 dhjetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26521450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 gusht 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 24421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 nentor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 604 2014-11-07 2014-11-10 29521450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 gusht 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 5,392 2014-11-07 2014-11-10 28621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100375 tetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 23621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 gusht 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 100 2014-11-07 2014-11-10 22921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 janar 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 22621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per tetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 nentor 2011
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 6,719 2014-11-07 2014-11-10 25621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 nentor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26721450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 tetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 26621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 shtator 2013