Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,874,550 2014-08-04 2014-08-05 14621450012014 Ndihme ekonomike Bashkia B.Curri Tropoje, ndihem ekonomike muajt korrik 2014, sipas permbledhses dhe listepageses perkatese. VKB 33 dt. 30.7.2014, konf. pref 3/24 dt. 30.7.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 657,952 2014-08-01 2014-08-04 14021450012014 Paga baze Bashkia B.Curri tropoje paga permbledhs ebordoroje korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 71,927 2014-08-01 2014-08-01 14221450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia B.Curri tropoje paga permbledhs ebordoroje korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 452,757 2014-08-01 2014-08-01 13921450012014 Shtesa page te tjera Bashkia B.Curri tropoje paga permbledhs ebordoroje korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-08-01 2014-08-01 14121450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia B.Curri tropoje paga permbledhs ebordoroje korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,244,539 2014-08-01 2014-08-01 13821450012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia B.Curri tropoje paga permbledhs ebordoroje korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Tropoje 98,040 2014-07-25 2014-07-25 13721450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Bashkia Bajram Curri blerej paisje eletronike Up nr 15 dt 25.06.2014 app dt 03.07.2014 ft nr 25 dt 01.07.2014 fh nr 11 dt 01.07.2014 proces-verbal date 01.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 527,944 2014-07-17 2014-07-18 13621450012014 Karburant dhe vaj Bashkia Bajram Curri blerej nafte kontrate dt 09.06.2014 ft nr 186 dt 02..06.2014 seri 12230346 fh nr 8 dt 06.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) KASTRATI SHA Tropoje 638,515 2014-07-17 2014-07-18 13521450012014 Karburant dhe vaj Bashkia Bajram Curri Tropoje blerej nafte shtese kontrate dt 05.03.2014 ft nr 45 dt 15.03.2014 fh nr 51 dt 15.03.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 3,942,800 2014-07-16 2014-07-16 12921450012014 Pagese paaftesie Bashkia Bjaram Curri invallid permbledhse korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) VODAFONE ALBANIA Tropoje 12,752 2014-07-15 2014-07-16 12821450012014 Sherbime telefonike Bashia B.Curri Tropoje tel nr 0692077515 ft nr serie 119621328 date 01.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 1,892,750 2014-07-07 2014-07-07 12621450012014 Ndihme ekonomike Bashkai B.Curri tropoje ndihme ekonomike vkk nr 29 dt 20.06.2014 nf prefekture shkres enr 3/20 dt 27.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,397,026 2014-07-02 2014-07-02 12121450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Bajram Curri tropoje paga administrata cerdhe permbledhse borodroje qersho 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-07-02 2014-07-02 12421450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Bajram Curri Tropoje paga gjc borodroje qersho 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 648,370 2014-07-02 2014-07-02 12321450012014 Paga baze Bashkia Bajram Curri Tropoje paga mirmbajtje borodroje qersho 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 414,703 2014-07-02 2014-07-02 12221450012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Bajram Curri Tropoje paga kulture sport keshilltare borodroje qersho 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 73,519 2014-07-02 2014-07-02 12521450012014 Paga baze Bashkia Bajram Curri Tropoje paga qkr borodroje qersho 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) HYSEN HAJDARMETAJ Tropoje 940,000 2014-06-26 2014-06-26 12021450012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia B.Curri Tropoje materilae per rrjetin elektrik up nr kontrate dt 09.06.2014 ft nr 18 dt 20.6.2014 fh nr 9 dt 25.06.2014 akt kolaudim dt 25.06.2014 kt marrje ne dorezim dt 25.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) SYLBICA Tropoje 299,500 2014-06-26 2014-06-26 11921450012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia B.Curri sofra Dardane up nr 114 date 09.06.2014 app dt 18.06.2014 ft nr 19 dt 18.06.2014 seri 6316961
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 110,523 2014-06-20 2014-06-20 11421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji mars per kontratat T100360 T100376 T100375 T139765 T100374