Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 14,117 2014-10-09 2014-10-09 19421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri Tropoje per T100375 per 27.06-28.07.14 T100360 pr 15.06-14.07.14 T100376 per 15.06-14.07.14 T100374 per 27.06-28.07.14 T139765 per 13.06-14.07.14
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 262,604 2014-10-09 2014-10-09 19121450012014 Karburant dhe vaj Bashkia B.Curri blerje nafte kontrate dt 09.06.2014 ft nr 310 dt 04.09.2014 fh nr 14 dt 04.09.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 26,792 2014-10-09 2014-10-09 19221450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri Tropoje per T100345 20.07-20.08.14 T101077 31.07-31.08.14 T101075 20.07-20.08.14 T100373 per 13.07-31.08.14 T100846 20.07-20.08.14 T100347 per 20.07-31.08.14 T101073 15.0-15.08.14 T100379 per 31.07-31.08.14
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 260,788 2014-10-09 2014-10-09 19021450012014 Karburant dhe vaj Bashkia B.Curri blerje nafte kontrate dt 09.06.2014 ft nr 287 dt 28.08.2014 fh nr 15 dt 28.08.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 13,849 2014-10-09 2014-10-09 19321450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri Tropoje per T100374 28.07-27.08.14 T139765 per 14.07-31.08.14 T10036 per 14.07-14.08.14 T100376 14.07-14.08.14 T100375 28.07-31.08.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,843,600 2014-10-07 2014-10-08 18621450012014 Ndihme ekonomike Bashkia B.Curri Tropoje ndihme ekonomike vkk nr 36 dt 30.07.2014 konf pref shkrese nr 3/26 dt 30.09.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,252,019 2014-10-07 2014-10-08 18121450012014 Paga baze Bashkia B.Curri Tropoje paga aparati cerdher permbledhse pagash shtator 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 125,519 2014-10-03 2014-10-03 18421450012014 Udhetim i brendshem Bashkia B.Curri paga permbledhse pagash shtator 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-10-03 2014-10-03 18521450012014 Paga baze Bashkia B.Curri paga permbledhse pagash shtator 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 631,353 2014-10-03 2014-10-03 18321450012014 Shtesa page te tjera Bashkia B.Curri paga permbledhse pagash shtator 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 425,359 2014-10-03 2014-10-03 18221450012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia B.Curri paga permbledhse pagash shtator 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDERMARJA UJSJELLSIT Tropoje 77,120 2014-09-25 2014-09-25 18021450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri Tropoje uje ft nr 9 dt 25.08.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 2,592 2014-09-25 2014-09-25 17921450012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia B.Curri Tropoje fature nr 352 dt 39.08.2014 dhe 334 dt 29.08.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 398,206 2014-09-11 2014-09-24 17621450012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia B.Curri tropoje kthim garancie kontrate dt 20.10.2011 akt kolaudim date 05.06.2012 pv dt 20.08.2014 ft nr 289 dt 20.09.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) VLLAZNIMI(J79602601O) Tropoje 420,000 2014-09-23 2014-09-23 17821450012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia B.Curri up nr 16 dt 24.07.2014 app dt 11.08.2014 situaciondt 20.08.2014 akt-marrje dt 20.08.2014 ft nr 28.08.2014 nr 424
  Bashkia Bajram Curri (1836) VODAFONE ALBANIA Tropoje 12,847 2014-09-18 2014-09-22 17821450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri Tropoje likujdim tefoni nr 0692077515 fature nr 119621328 dt 01.08.20174 per korrik 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 4,041,850 2014-09-17 2014-09-19 17721450012014 Pagese paaftesie Bashkia B.Curri ropoje invalid pune dhe pages papunsie permbledhse bordoroje shtator 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) VLLAZNIMI(J79602601O) Tropoje 399,010 2014-09-11 2014-09-12 17521450012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Bashkia B.Curri kthi garancie kontrate dt 20.10.2011 proces verbal date 20.08.2014 akt kolaudim date 05.06.2012
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 425,359 2014-09-01 2014-09-04 16721450012014 Shtesa page te tjera Bashkia Bajram Curri paga permbeldhes pagash gusht 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,870,550 2014-09-03 2014-09-03 16121450012014 Ndihme ekonomike Bashkia Bajram Curri ndihme ekonomike vkb nr 53 dt 30.07.2014 konf pref shkrese nr 3/24 dt 30.07.2014 permbledhse gusht 2014