Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,278,242 2014-09-01 2014-09-02 16521450012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Bajram Curri paga permbeldhes pagash gusht 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-09-01 2014-09-02 16821450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Bajram Curri paga permbeldhes pagash gusht 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 73,519 2014-09-01 2014-09-02 16921450012014 Shtese page per funksionin Bashkia Bajram Curri paga permbeldhes pagash gusht 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 667,077 2014-09-01 2014-09-02 16621450012014 Paga baze Bashkia Bajram Curri paga permbeldhes pagash gusht 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 8,316 2014-08-22 2014-08-25 16421450012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia B.Curri posta ft nr 144.161 dt 30.04.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 15,216 2014-08-22 2014-08-25 16521450012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia B.Curri posta ft nr 285.304 dt 31.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 5,112 2014-08-22 2014-08-25 16321450012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia B.Curri posta ft nr 191 dhe 209 dt 29.05.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 267,379 2014-08-22 2014-08-25 15921450012014 Karburant dhe vaj Bashkia B.Curri tropoje nafte kontrate dt 09.06.2014 ft nr 228 dt 04.07.2014 fh nr 9 dt 05.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDERMARJA UJSJELLSIT Tropoje 77,120 2014-08-22 2014-08-25 Pt16221450012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia B.Curri Tropoje uje ft nr 49 dt 25.05.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDERMARJA UJSJELLSIT Tropoje 77,120 2014-08-19 2014-08-20 16021450012014 Uje Bashkai B.Curri Tropoje uje ft nr 74 dt 25.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) TATA JUNIOR Tropoje 30,000 2014-08-19 2014-08-20 15821450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri interent tremujori i dytre up nr 2 dt 15.01.2014 ft nr 24 dt 27.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 14,117 2014-08-19 2014-08-19 155214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji korrik per kontratat T 139765 13.06-14.07 T100360 T100360 15.06-14.07 T100375 T100374 per 27.06-28.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 38,282 2014-08-18 2014-08-19 154214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji qershor per kontratat T100360 T100376 15.05-15.06 T100375 27.05-27.06 T139765 13.05-13.06 T100375 27.05-27.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 34,900 2014-08-18 2014-08-19 156214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji korrik per kontratat T100373 m13.06-13.07 T101073 16.06-15.07 T100347 T100846 T100345 T101075 21.06-20.07.2014 T101077 T100379 per 27.06.2014-21.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 44,038 2014-08-19 2014-08-19 151214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji maj per kontratat T100347 24.4-21.05 T100379 28.4-27.5T100846 24.4-21.05T100345 24.04-21.05T101073 16.04-16.05T101077 30.04-31.05T100373 15.04-12.05.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 100,258 2014-08-19 2014-08-19 149214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji prill per kontratat T101077 31.03.-30.04.14,T100379 25.03-28.4TT100345 31.3-24.4T101075 31.3-24.4T100347 30.3-24.4T10084630.03-24.4T101073 26.3-16.4T10037326.3-15.4.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 79,946 2014-08-19 2014-08-19 150214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji prill per kontratat T100375 25.3-28.4T139765 26.3-14.4T100374 31.3-28.4 T100376 128.3-19.4 T100360 28.3-19.4.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 44,249 2014-08-19 2014-08-19 153214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji maj per kontratat T100347 T100846 T101075 T100345 21.05-21.06 T100379 27.05-27.06 T101077 31.05-27.06 T100373 15.05-13.06 T101073 16.05-16.06.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) CEZ SHPERNDARJE Tropoje 61,937 2014-08-19 2014-08-19 152214500120142014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji muaji maj per kontratat T100360 T100376 19.04-15.05T139765 14.04-13.05 T100374 T100375 28.04-27.05.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 3,994,700 2014-08-19 2014-08-19 15721450012014 Ndihme ekonomike Bashkia B.Curri tropoje invalid permbledhse bordorje gusht 2014