Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 3,762 2014-11-07 2014-11-10 27821450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 korrik 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 3,325 2014-11-07 2014-11-10 27321450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 shkurt 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 6,820 2014-11-07 2014-11-10 29121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 shkurt 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 640 2014-11-07 2014-11-10 23721450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 prill 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 22721450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per nentor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 10,416 2014-11-07 2014-11-10 25821450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 shtator 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 4,115 2014-11-07 2014-11-10 27521450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 prill 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 42,000 2014-11-07 2014-11-10 27021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 shtator 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 6,384 2014-11-07 2014-11-10 24621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 shtator 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 100 2014-11-07 2014-11-10 21921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per janar 2011
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 100 2014-11-07 2014-11-10 22021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per shkurt 2011
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 772 2014-11-07 2014-11-10 29421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 qershor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 1,948 2014-11-07 2014-11-10 29321450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100379 maj 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 24121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 gusht 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 100 2014-11-07 2014-11-10 23121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T101077 mars 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 16,446 2014-11-07 2014-11-10 25221450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 maj 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 26,190 2014-11-07 2014-11-10 24821450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 mars 2012
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 6,148 2014-11-07 2014-11-10 28121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 tetor 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 3,157 2014-11-07 2014-11-10 28021450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 shtator 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 2,586 2014-11-07 2014-11-10 27421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 mars 2013